Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Bassols Ribera - E. Andreeva 7:5, 7:6 (3); BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Carle 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Pomóż Szymonowi – kup sukienkę Karoliny Wożniackiej

Karolina Wożniacka zaangażowała się w ratowanie życia wcześniaka z Wrocławia.

5 pażdziernika rusza specjalna charytatywna aukcja w internecie, podczas której wystawione będą gadżety od znanych osób, z której dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację małego Szymona Młynarczyka z Wrocławia.

Jednym z najbardziej niezwykłych fantów na tej aukcji jest podarowana przez Karolinę Wożniacką i jej akademię sukienka tenisowa, zaprojektowana dla niej przez Stelę McCartney specjalnie na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Londynie.

Historia dotyczy wcześniaka – Szymona, który urodził się w 25. tygodniu ciąży. Jego starszy brat Michał, który ma obecnie 5 lat, również był skrajnym wcześniakiem urodzonym w 26. tygodniu ciąży.

Wbrew prognozom lekarzy, którzy dawali Michałowi mniej niż 10 procent szans na przeżycie, chłopiec przeżył, a dzięki rehabilitacji i walce jaką stoczyli o niego rodzice jest dziś w zasadzie normalnie rozwijającym się dzieckiem.

Ta walka jednak sporo kosztowała i rodzice nie są w stanie podołać kolejnemu finansowemu wyzwaniu, jakie pociąga za sobą rehabilitacja Szymka, stąd pomysł charytatywnej aukcji.

Więcej szczegółów o aukcji na stronie – www.kurlandia.blog.onet.pl

Kategoria: