MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Porażka Klaudii, Olgi, Joanny i Agaty

Cztery kolejne polskie zawodniczki rozpoczęły mecze w eliminacjach Warsaw Open.

Agata Barańska (bez rankingu) walczy z Andeją Klepac (610, Słowenia). Rywalka odebrała podanie Polce (0:2). Utrzymuje przewagę (2:3). Drugi break daje seta rywalce (3:6).

W drugiej partii Agata dała się przełamać w czwartym i szóstym gemie (1:5). Polka odrabia część strat (2:5). Barańska wywalczyła kolejnego breaka (4:5). Ale to rywalka trzecim breakiem wygrywa 6:4.

Olga Brózda (667) gra z Rumunką Eleną Bogdan (326). Bez przełamań (1:2). W czwartym gemie Rumunka odebrała podanie Oldze (1:3). Trzeci break daje wygraną Elenie 6:2.

W drugiej partii Brózda straciła serwis (0:3). Jeszcze dwukrotnie Rumunka przełamuje Polkę. Drugi set dla Eleny 6:0.

Joanna Nalborska (bez rankingu) rozpoczęła walkę z z Chorwatką Ani Mijaciką (237). Obie zawodniczki po jednym razie traciły serwis (2:2). Polka zwycięska w pierwszej partii, z przewagą dwóch przełamań 6:2.

W drugim secie Ani wywalczyła breaka (1:3). Polka odrobiła stratę, ale rywalka odpowiedziała kolejnym przełamaniem (3:4). Przeciwniczka skutecznie serwuje na 2. partię (4:6).

Mijacika od razu odbiera podanie Asi (0:1). Polka przegrywa po drugim breaku już 1:5. Trzecia partia dla Chorwatki 6:1.

Klaudia Gawlik (625) przegrała z Serbką Bojaną Jovanowski (113) w pierwszej partii 1:6. Rywalka wywalczyła trzy breaki. W drugiej partii Polka również trzy razy została przełamana. Nie zdołała ugrać żadnego gema. Serbka zwycięża 6:0.