Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Keys - Liang 6:1, 6:1; Potapova - Siegemund 6:3, 6:2; Rybakina - S. Zheng 6:0, 6:4; Vondrousova - A. Bogdan 6:4, 6:4.

Porażka Lewandowskiej w finale

przez maka

Polscy juniorzy rywalizują w Danii, Słowenii i Łotwie.

Odense

W zawodach Odense 2011 (korty ziemne, grade 4) gra czwórka Polaków.

Michał Nispoń (br) wygrał z Duńczykiem Frederikiem Oervadem (1902) 6:4, 6:2. Przegrał jednak z Rodrigo Encinasem (178) z Chile 4;6, 2:6.

Karol Drzewiecki (br) pomyślnie przebrnął eliminacje. W turnieju głównym przegrał z Niemcem Ericiem Baumem (913) 4:6, 0:6.

Weronika Halicka (1437) pokonała Dunkę Sofie Jansen (br) 6:4, 6:2, a Karolina Śnita (br) Szwedką Amandą Olsson (br) 6:2, 6:3.

W drugiej rundzie Weronika przegrała z Niemką Julią Kral (407) 6:2, 3:6, 4:6. Karolina skreczowała z Dunką Anną Signe Rasmussen (680) przy stanie 2:3 w pierwszym secie.

Ryga

W stolicy Łotwy rozgrywany jest turniej Riga Open 2011 (korty ziemne, grade 4).

Pewne miejsca w głównej drabince mieli Maciej Kierkuś (846) i Philip Gresk (781). Przez kwalifikacje awans wywalczył Piotr Łomacki (934).

Piotr wygrał z innym kwalifikantem Kristapsem Lapinsem (1652) 6:1, 6:3 i z Rosjaninem Alexandrem Mozgovoyem (357) 6:4, 6:0.

W 1/4 finału wygrał z Finem Oscarem Nurmio (953) 6:0, 6:4. W półfinale uległ Litwinowi Juliusowi Tverijonasowi 3:6, 7:6 (4), 6:7 (5).

Philip pokonał Johana Skattuma (430) z Norwegii 6:3, 6:2. O ćwierćfinał przegrał z Estończykiem Taaviem Annusem (1257) 0:6, 4:6.

Maciek wygrał z Estończykiem Henrikiem Raagem (783) 3:6, 6:3, 6:3. W drugiej rundzie przegrał z Brytyjczykiem Christianiem Throm- Jonesem (422) 2:6, 0:6.

Maribor

W eliminacjach zawodów Radenska Open 2011 (korty ziemne, grade 4) walczyli Agata Borgman (br) i Mateusz Gilner (br).

Agata w pierwszym spotkaniu uległa Chorwatce Laurze Golubic (br) 2:6, 3:6.

Mateusz w pierwszej rundzie miał wolny los. w drugiej przegrał z Niemcem Bjornem Kurtze (br) 2:6, 3:6.

Pewne miejsce w turnieju głównym ma Paulina Lewandowska (511). Rozstawiona z czternastką wygrała z Serbką Tijaną Uzelac (722) 3:6, 7:5, 6:0.

Pokonała rownież Chorwatkę Janę Fett (1228) 6:2, 7:5. Do ćwierćfinału awansowała bez walki. Słowenka Masa Marc (188) poddała spotkanie walkowerem.

W ćwierćfinale Paulina gładko wygrała z Słowaczką Rebeccą Seramkovą (br) 6:0, 6:1.

W meczu o finał wygrała z Chorwatką Ivą Primorac (br) 6:2, 7:6 (5).

O tytuł stoczyła pojedynek z Australijką Belindą Woolcock (265). Uległa jej 2:6, 6:2, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności