MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Poznań Open 2012 – Janowicz w półfinale, odpadł Gawron

Dwóch Polaków walczyło w ćwierćfinałach poznańskiego challengera.

W turnieju rozgrywanym w Parku Tenisowym Olimpia Jerzy Janowicz (87 w rankingu ATP) wygrał z Hiszpanem Arnau Bruguesem (169) 6:3, 6:4, Gawron (360) przegrał z Argentyńczykiem Martinem Alundem (151) 7:5, 4:6, 4:6.

Łodzianin wygrał dwa pierwsze gemy na sucho (2:0). Znakomicie serwował (7 asów, 16/16 po własnych podaniach). Świetne returny dały mu drugiego breaka i zarazem pierwszego seta (6:3).

W drugiej partii bez przełamań do stanu 5:4. W dziesiątym gemie Janowicz wykorzystał pierwszego meczbola przy podaniu Hiszpana (6:4).

W całym pojedynku przegrał jedną piłkę przy własnym serwisie (popełnił podwójny błąd). Nie zmarnował żadnego z trzech breakpointów.

Jerzyk w sobotnim półfinale zmierzy się z Austriakiem Andreasem Haiderem-Maurerem (157).

Marcin zmarnował trzy breakpointy (1:1). Alund przełamał Gawrona na sucho (2:3), ale nie utrzymał podania (3:3). Polak zdobył kluczowego breaka w dwunastym gemie (7:5).

Martin obronił breakpointy w drugim (1:1) i szóstym gemie (3:3). W kolejnym przełamał Marcina (3:4). Utrzymał przewagę (4:6).

Forehandowy błąd Polaka, dał breaka Argentyńczykowi (1:2). Gawron nie wykorzystał dwóch szans na powrót do seta (1:3).

Alund zmarnował okazję na podwójnego breaka (2:3). Obronił trzy breakpointy (2:4). Na sucho przełamał Marcina (2:5).

Polak obronił piłkę meczową, odrobił część strat (3:5), ale przegrał decydującą partię (4:6).

Singiel

Ćwierćfinały: Janowicz – Brugues 6:3, 6:4; Haider-Maurer – Ignatik 2:6, 6:4, 7:6 (5); Alund – Gawron 5:7, 6:4, 6:4; Dasnieres de Veigy – Prodon 6:4, 7:5.

Debel

Półfinały: Hubble/Roshan – Daescu/Mergea 6:3, 7:6 (3); Junaid/Stadler – Brugues/G. Granollers 6:4, 6:3.