Polski Tenis

WYNIKI

QUIMPER: Gaio - Gulbis 6:4, 7:6 (3); Barrere - Gaston 6:3, 6:4; Furness - Marcora 6:2, 6:1; Istomin - Lacko 6:3, 6:7 (2), 7:6 (4); eliminacje: Żuk - Kamke 6:1, 6:4; Lamasine - Copil 6:3, 6:4; Cornut-Chauvinc - Guinard 6:2, 6:4; Marchenko - Wu 6:3, 6:7 (5), 6:1; ANDREZIEUX-BOUTHEON - eliminacje: U. Radwańska - Seguel 3:6, 6:3, 11:9; Konjuh - Grammatikopoulou 7:6 (3), 6:1; Zanevska - Caregaro 6:2, 6:4; Pieri - Salden 6:3, 6:4; Benoit - Rubini 6:1, 6:2; Fett - Rame 7:5, 6:2.

Przysiężny już w drodze do Włoch

przez maka

– Turniej w St. Brieuc uważam za jeden z lepszych w karierze Michała – ocenia Alek Charpantidis, trener Przysiężnego.

– Zwłaszcza trzy ostatnie pojedynki rozegrał fantastycznie. Zrobił kolejny skok do przodu. Nie chodzi mi tylko o ranking, grę, ale zachowanie podczas pojedynku. Ołówek jest opanowany i dzięki temu znajdował sposób na pokonanie kolejnych, doświadczonych przecież i utytułowanych rywali. Jak cos nie szło, potrafił się doskonale przestawić ,coś zmienić w grze i to przynosiło efekty – mówi Charpantidis.

Szkoleniowiec był bardzo zadowolony z postawy Przysiężnego w finale.

– W meczu z Rubenem Ramirezem-Hidalgo, w pierwszym secie Michał grał naprawdę nieżle, ale nie wystarczająco agresywnie. W drugim secie wyrażnie „podkręcił” tempo gry. Zupełnie nie dawał czasu Hiszpanowi na jego ulubione topspiny z dużych zamachów. Takiej postawy życzyłbym sobie, a przede wszystkim Michałowi w każdym spotkaniu. A najbardziej optymistyczny jest fakt, że mimo świetnej gry wiem ze ma jeszcze szósty, a nawet siódmy bieg, który przy odpowiedniej pracy i dyscyplinie, może go zaprowadzić naprawdę daleko – podkreśla Alek.

Michał dziś póżnym popołudniem dotrze do Monzy. O ile pozwoli pogoda, już we wtorek ma zmierzyć się z Włochem Andreą Arnaboldim.

– Chcemy być pewni w stu procentach jego występu w Roland Garros – dodaje Charpantidis. – Potrzebne jest więc jeszcze parę punktów.

Michał nie podjął jeszcze decyzji o rezygnacji ze startu w Meksyku.

– To czy wystartuje będzie zależeć od tego jak będzie się czuł. Ołówek narzeka na lekkie urazy przeciążeniowe. Najpewniej zrezygnujemy z występu w Atenach. Chcemy ten czas poświęcić na treningi, aby jak najlepiej przygotować się do French Open – informuje Alek.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności