Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Tauson - Chwalińska 7:6 (3), 6:3; Golubic - Buyukakcay 6:3, 6:4; Snigur - Bucsa 6:1, 6:3; Nara - Guerrero Alvarez 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; STAMBUŁ: Bonzi - Musetti 6:1, 6:4; Hoang - Giustino 6:4, 6:4; Huesler - Bagnis 7:5, 6:2; Rinderknech - Nakashima 6:7 (7), 6:1, 6:4.

Przysiężny już w Melbourne

przez maka

Michał Przysiężny od czwartku jest już w Melbourne. Pod okiem trenera Alka Charpantidisa przygotowuje się do startu w eliminacjach wielkoszlemowego Australian Open.

W tym tygodniu „Ołówek” walczył w kwalifikacjach w Doha. Miał dużego pecha w losowaniu. Trafił na Benjamina Beckera (40 w rankingu), któremu minimalnie uległ 6:4, 6:7, 4:6. W poniedziałek straci więc 12 punktów, które zarobił przed rokiem w katarskim turnieju.

– Nastawienie Michała jest bojowe. Chce w tym roku awansować do czołowej setki. Żeby osiągnąć ten cel, musi w każdym spotkaniu grać na 100 procent. Takie też podejście będzie miał od pierwszego meczu w kwalifikacjach Australian Open – mówi Alek Charpantidis.

Przysiężny jest dobrze przygotowany do sezonu pod względem motorycznym.

– Zdrowie dopisuje. Po kontuzji kolan nie ma już śladu – dodaje trener Michała.

Przed rokiem Polak eliminacje Aussie Open zakończył już w pierwszej rundzie. Uległ Francuzowi Oliverowi Patience 3:6, 4:6.

Po powrocie do Europy „Ołówek” chce powalczyć w kwalifikacjach dużego halowego turnieju w niemieckim Heilbronn (25-31 stycznia, korty twarde, 100 tys. $).

Tydzień póżniej przeniesie się do Rosji. W halowym challengerze w Kazaniu (1-7 lutego, korty twarde, 50 tys. $) powinien zagrać od razu w imprezie głównej.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności