MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Przysiężny pokonał debiutanta

Michał Przysiężny wygrał w drugiej rundzie challengera w Saint-Brieuc z Florentem Diep.

Przysiężny467
Diep625

Michał stracił podanie w pierwszym gemie (0:1). Francuz dołożył swojego gema (0:2). Polak otworzył konto w meczu (1:2).

Odrobił stratę (2:2), ale rywal odpowiedział drugim breakiem (2:3). Kolejne gemy dla podających (4:5). Ołówek przegrał partię (4:6).

Przysiężny obronił po dwa breakpointy w pierwszym i piątym gemie drugiego seta. Przełamał rywala w szóstym (4:2). Drugi break pozwolił mu wyrównać stan pojedynku (6:2).

Diep zmarnował szansę na breaka (1:0). Szósty i siódmym gem Michała z rzędu (3:0). Francuz przełamał złą passę (3:1).

Polak obronił breakpointa (5:2). Kilka minut póżniej serwował na mecz, ale nie utrzymał podania (5:4).

Florent wyrównał (5:5). Przysiężny był w opałach, ale zdołał obronić dwa breakpointy (6:5). Wykorzystał drugą piłkę meczową przy serwisie debiutującego w challengerze rywala (7:5).

Michał (117. w rankingu ATP), rozstawiony z dwójką, broni tytułu wywalczonego rok temu.

Francuz (1137) do turnieju głównego awansował przez eliminacje. W pierwszej rundzie 19-latek pokonał wyżej notowanego rodaka Charlesa-Antoina Brezaca (249).

W ćwierćfinale Ołówek zmierzy się w piątek około godz. 15 z Jerzym Janowiczem.

Wyniki

Druga runda: (1) Max. Gonzalez – Pashanski 6:3, 5:7, 7:6 (7); Gensse – Renavand 6:4, 7:6 (5); Teixeira – Lojda 6:4, 6:3; – (8) Guez – Flock 6:3, 6:2; Rochette – Lisnard 7:6 (9), 6:0; (3) Paire – Bubka 3:6, 6:4, 6:3; (7) Janowicz – K. De Schepper 2:6, 6:4, 6:4; (2) Przysiężny – Diep 4:6, 6:2, 7:5.

Ćwierćfinały: (1) Max. Gonzalez – Gensse; Teixeira – (8) Guez; (3) Paire – Rochette 2:6, 6:2, 6:4; (7) Janowicz – (2) Przysiężny.