Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Przysiężny pokonał debiutanta

Michał Przysiężny wygrał w drugiej rundzie challengera w Saint-Brieuc z Florentem Diep.

Przysiężny467
Diep625

Michał stracił podanie w pierwszym gemie (0:1). Francuz dołożył swojego gema (0:2). Polak otworzył konto w meczu (1:2).

Odrobił stratę (2:2), ale rywal odpowiedział drugim breakiem (2:3). Kolejne gemy dla podających (4:5). Ołówek przegrał partię (4:6).

Przysiężny obronił po dwa breakpointy w pierwszym i piątym gemie drugiego seta. Przełamał rywala w szóstym (4:2). Drugi break pozwolił mu wyrównać stan pojedynku (6:2).

Diep zmarnował szansę na breaka (1:0). Szósty i siódmym gem Michała z rzędu (3:0). Francuz przełamał złą passę (3:1).

Polak obronił breakpointa (5:2). Kilka minut póżniej serwował na mecz, ale nie utrzymał podania (5:4).

Florent wyrównał (5:5). Przysiężny był w opałach, ale zdołał obronić dwa breakpointy (6:5). Wykorzystał drugą piłkę meczową przy serwisie debiutującego w challengerze rywala (7:5).


Michał (117. w rankingu ATP), rozstawiony z dwójką, broni tytułu wywalczonego rok temu.

Francuz (1137) do turnieju głównego awansował przez eliminacje. W pierwszej rundzie 19-latek pokonał wyżej notowanego rodaka Charlesa-Antoina Brezaca (249).

W ćwierćfinale Ołówek zmierzy się w piątek około godz. 15 z Jerzym Janowiczem.

Wyniki

Druga runda: (1) Max. Gonzalez – Pashanski 6:3, 5:7, 7:6 (7); Gensse – Renavand 6:4, 7:6 (5); Teixeira – Lojda 6:4, 6:3; – (8) Guez – Flock 6:3, 6:2; Rochette – Lisnard 7:6 (9), 6:0; (3) Paire – Bubka 3:6, 6:4, 6:3; (7) Janowicz – K. De Schepper 2:6, 6:4, 6:4; (2) Przysiężny – Diep 4:6, 6:2, 7:5.

Ćwierćfinały: (1) Max. Gonzalez – Gensse; Teixeira – (8) Guez; (3) Paire – Rochette 2:6, 6:2, 6:4; (7) Janowicz – (2) Przysiężny.

Kategoria: