Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka.
Polska Liga Tenisa

Przysiężny przegrał ze Stebe

Michał Przysiężny uległ Cedrikowi-Marcelowi Stebe 6:7 (6), 3:6 w pierwszej rundzie challengera w Heilbronn.

Obydwaj pewnie wygrywają gemy przy własnych podaniach. Stebe miał jednego breakpointa, ale „Ołówek” zdołał go obronić.

W tie-breaku Polak prowadził już 6:3, ale nie wykorzystał 3 piłek setowych. Młody Stebe zdobył 5 punktów pod rząd. Wygrał 8:6 i triumfował tym samym w pierwszej partii 7:6.

Niemiec świetnie rozpoczął drugiego seta. Przełamał Michała do zera. Prowadził 2:0. Przysiężny szybko odrobił straty (1:2), ale ponownie stracił podanie (1:4). Stebe zdobył dwa brakujące gemy i odniósł niespodziewane gemy.

„Ołówek” zdobył w Niemczech tylko 5 punktów. Dziś czeka go jeszcze występ w deblu. W przyszłym tygodniu zagra w challengerze w Kazaniu (Rosja).

19-letni Niemiec zajmuje 601 miejsce w rankingu ATP. W listopadzie był już na 523 pozycji. Dopiero w ubiegłym roku na dobre rozpoczął zawodową karierę. Dotarł do finałów satelit w Niemczech i Hiszpanii.

Leworęczny Stebe ma za sobą udane występy w gronie juniorów. Był szóstym zawodnikiem na świecie w kategorii do lat 18. Był m.in. w ćwierćfinale US Open.

Kategoria: