Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Hurkacz - Mannarino 6:3, 7:6 (6); De Minaur - Millman 6:1, 6:4; Rublev - Giron 7:6 (1), 6:3; Koolhof/Kubot - McLachlan/Nishikori 7:5, 3:6, 10:6; DOHA WTA 500: Pegula - Q. Wang 6:3, 6:1; LYON WTA 250: Martincova - Gatto-Monticone 6:2, 3:6, 6:2; Gasparyan - Zavatska 6:4, 6:1.

Przysiężny triumfuje we Włoszech!

przez maka

Michał Przysiężny wygrał ze Słowakiem Lukasem Lacko w finale challengera w Oritsei.

Przysiężny 6 7
Lacko 3 5

Mecz swoim serwisem rozpoczął Polak. Mimo pięciu asów miał problem z utrzymaniem podania. Obronił breakpointa i przy drugiej przewadze zakończył zwycięsko pierwszego gema (1:0). Słowak odpowiedział wygraniem własnego podania na sucho (1:1).

Kolejne dwa asy Michała i drugi gem trafił na jego konto (2:1). Zawodnicy wygrywają następne gemy zgodnie z regułą własnego serwisu (4:3). Trzy breakpointy dla Ołówka, ale rywal wybronił się serwisem.

Czwarta okazja już wykorzystana i Polak zdobył breaka (5:3). Aby pierwszym z trzech setboli i trzynastym asem skończyć tą partię 6:3.

Początek drugiego seta bez przełamań. Obaj zawodnicy świetnie serwują (2:3). Zacięty gem Michała, Słowak miał szansę na breaka. Przysiężny jednak wyszedł z kłopotów i osiemnastym asem doprowadził do równowagi (3:3).

Lukas pewnie i szybko wygrał swoje podanie (3:4). Bez breaków było do stanu (5:5). W jedenastym gemie Ołówek przełamał Słowaka na sucho (6:5). Wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Zwyciężył 7:5 i wywalczył swój piąty tytuł w zawodach tej rangi.

We Włoszech Michał wywalczył 100 punktów. Pozwoli mu to na awans prawdopodobnie na 77. pozycję na świecie. W przyszłym tygodniu zagra w Bratysławie, a tydzień póżniej będzie bronił tytułu w Helsinkach.

Przed Przysiężnym dziś jeszcze walka, wspólnie z Tomaszem Bednarkiem, w finale turnieju deblowego.


Najlepsze tegoroczne wyniki 23-latka z Bratysławy to ćwierćfinały imprez w Chennai, Zagrzebiu, Memphis, Halle i Atlancie. Aktualnie 102 w światowym rankingu, w lutym był już 60.

Michał i Lukas spotkali się pięć lat temu w kwalifikacjach turnieju w Helsinkach. Polak wygrał wtedy 6:2, 6:4.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności