Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Djokovic - T. Paul 7:5, 6:1, 6:2; S. Tsitsipas - Khachanov 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3; Krejcikova/Siniakova - Kostyuk/Ruse 6:2, 6:2; Aoyama/Shibahara - Gauff/Pegula 6:2, 7:6 (7); Stefani/Matos - Mirza/Bopanna 7:6 (2), 6:2.

Puchar Davisa – konferencja przed meczem Polska – RPA

W Champions Sports Bar & Restaurant w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona meczowi Pucharu Davisa pomiędzy Polską i RPA.

Spotkanie drugiej rundy Grupy I Euro-Afrykańskiej odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia na szybkiej nawierzchni DecoTurf w Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze.

W piątek pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16. W sobotę pojedynek deblowy zaplanowano na godz. 14. Natomiast kolejne gry odbędą w niedzielne południe. Składy ekip poznamy na dziesięć dni przed meczem.

– Martwię się, czy wszyscy nasi zawodnicy będą zdrowi. Nie jest ważne, kto będzie stał po drugiej stronie siatki. Wiem natomiast, że federacja RPA rozmawia z Kevinem Andersonem – mówił Radosław Szymanik.

Kapitan polskiej drużyny nie obawia się o formę deblistów Mariusz Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.

– Mariusz i Marcin nie wygrywają ostatni zbyt dużo, ale my mamy duże pole manewru. Na dzień dzisiejszy stawiam na nich – ocenił Szymanik. – Nie boję się się o dyspozycję Łukasza, bo on jest profesjonalistą i wiem, że będzie dobrze przygotowany.

– Totalizator od wielu lat wspiera polski sport. Bardzo się cieszę, że zostaliśmy partnerem meczu, ponieważ tenis to pozytywne emocje i radość, a to są cechy bardzo bliskie graczom i naszej marce – zaznaczyła Agnieszka Libor, rzecznik prasowy Lotto.

– Nie jestem wielkim entuzjastą tenisa, ale kocham sport. Mam nadzieję, że reprezentacja Polski jest gotowa na konfrontację z naszą drużyną – podkreślił Ted Pekane, ambasador RPA.

W przypadku zwycięstwa – pewny na razie jest tylko termin kolejnego meczu – 13-15 września. Gdzie oraz przeciwko komu możemy zagrać w barażach o Grupę Światową – dowiemy się 10 kwietnia.

Kup bilety – Kliknij tutaj

Kategoria: