Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Puchar Davisa – Polacy trafili na Madagaskar

Polscy tenisiści w przyszłym sezonie zagrają w Grupie II Euro-Afrykańskiej.

Losowanie rozgrywek Pucharu Davisa w 2012 roku odbyło się dziś w Bangkoku. Biało-czerwoni trafili na Madagaskar. Mecz odbędzie się w dniach 10-12 lutego w naszym kraju.

Najlepszym graczem afrykańskiej drużyny jest Lofo Ramiaramanan, który był w 2007 roku 17. juniorem świata. Obecnie nie jest notowany w rankingu ATP.

Antso Rakotondramanga zajmuje dopiero 1520 miejsce.

W przypadku wygranej – w drugiej rundzie (6-8 kwietnia) – zmierzymy się z Estończykami (na wyjeżdzie) lub zawodnikami z Luksemburgu (u siebie).

O awans do Grupy I możemy zagrać z Bośniakami, Turkami, Białorusinami lub Mołdawianami (14-16 września).

Z Madagaskarem graliśmy w 2002 roku w Gdyni w turnieju Grupy II E-A. Wygraliśmy 3:0, a punkty zdobyli Łukasz Kubot, Bartłomiej Dąbrowski i debel Mariusz Fyrstenberg/Filip Urban.

Grupa II Euro-Afrykańska

Ukraina – Monako, Cypr – Maroko, Węgry – Irlandia, Egipt – Łotwa, Białoruś – Mołdawia, Turcja – Bośnia i Hercegowina, Estonia – Luksemburg, Polska – Madagaskar.

Grupa Światowa

Hiszpania – Kazachstan; Austria – Rosja; Kanada – Francja; Szwajcaria – USA; Czechy – Włochy; Serbia – Szwecja; Japonia – Chorwacja; Niemcy – Argentyna.

Grupa I Euro-Afrykańska

Izrael – bye; Portugalia – bye; Belgia – bye; Wielka Brytania – Słowacja; Holandia – Finlandia; Rumunia – bye; Słowenia – Dania; RPA – bye.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności