MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Puchar Davisa – Polska – Madagaskar 3:0

Polscy tenisiści wygrali z graczami Madagaskaru.

W pierwszym piątkowym pojedynku Grzegorz Panfil wygrał z Antso Rakotondramangą 7:6 (7), 6:3, 6:2, a w drugim spotkaniu Jerzy Janowicz pokonał Jacoba Rasolondrazanę 6:1, 6:1, 6:3.

Dziś trzeci punkt zdobyli nasi debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Wygrali z Antso Rakotondramangą i Lofo Ramiaramananą 6:1, 6:4, 6:4.

Antso zastąpił wcześniej awizowanego Ando Rasolomalalę. W pierwszym secie Polacy przełamali rywali w drugim i czwartym gemie (6:1).

W drugiej partii w siódmym gemie biało-czerwoni zdobyli breaka, przy serwisie Lofo (4:3). Utrzymali przewagę (6:4).

W trzecim secie w piątym gemie podanie stracił Antso (3:2). Matka i Fryta nie starcili tej przewagi i wygrali (6:4).

– Dobrze returnowaliśmy. Prędzej czy póżniej udawało się nam przełamać rywali. Gralismy na luzie. Cieszymy sie z wygranej – podkreślił Mariusz.

– Wynik dla nas nie był najwazniejszy. Dość gładka wygrana. Trzy spotkania po 3:0 i to jest najważniejsze – zaznaczył z kolei Marcin. – Pierwszy raz zdarzyło się nam dawać autografy rywalom przed meczem.

Polacy po dwóch dniach rywalizacji zapewnili sobie awans. W drugiej rundzie (6-8 kwietnia) zmierzą się z Estończykami (u siebie).

POLSKA – MADAGASKAR 3:0

Piątek: Panfil – Rakotondramanga 7:6 (7), 6:3, 6:2; Janowicz – Rasolondrazana 6:1, 6:1, 6:3.

Sobota: Fyrstenberg/Matkowski – Rakotondramanga/Ramiaramanana 6:1, 6:4, 6:4.

Niedziela: Janowicz – Rakotondramanga (13); Panfil – Rasolondrazana.

Zdjęcia w dziale GALERIA w portalu i na naszych profilu na Facebooku.