Polski Tenis

WYNIKI

ANGERS WTA 125: Paquet - Bucsa 7:6 (3), 6:2; MONTEVIDEO WTA 125: Zarazua - Bulgaru 6:2, 6:2; Carle - Riera 6:4, 6:0; Parry - Sierra 2:6, 6:4, 6:0; Montgomery - In-Albon 6:2, 6:1; DUBAJ ITF W100: Hartono - Watson 6:7 (2), 6:3, 7:6 (5); Tikhonova - Abduraimova 6:0, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Puchar Davisa – przed meczem Polska – Madagaskar

Dziś odbyły się konferencje prasowe tenisistów z Polski i Madagaskaru.

Spotkanie grupy II Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Arenie Ursynów w Warszawie.

W polskiej drużynie zagrają: Jerzy Janowicz (243 w rankingu ATP), Grzegorz Panfil (380), Mariusz Fyrstenberg (14 w klasyfikacji deblistów), Marcin Matkowski (14).

Głównie grają we Francji

W składzie gości z Afryki pojawią się: Antso Rakotondramanga – najlepszy tenisista Madagaskaru. Jedyny sklasyfikowany na listach ATP z dorobkiem jednego pkt.zajmuje 1621. miejsce w rankingu. Na co dzień studiuje w Grenoble i gra w lidze we Francji. Jego marzeniem jest reprezentować Madagaskar na Igrzyskach Olimpijskich. Najwyżej sklasyfikowany rywal, którego pokonał to Mathieu Rodrigues obecnie 211. w rankingu ATP.

Jacob Rasolondrazana – gra w lidze we Francji. Jest mistrzem Madagaskaru i okolicznych wysp Oceanu Indyjskiego. Marzy o występie w turnieju wielkoszlemowym.

Lofo Ramiaramanana – walczy we Francji w jednym z podparyskich klubów. W wieku piętnastu lat dostał stypendium ITF dzięki czemu mógł szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych trenerów. Jako jedyny z reprezentantów Madagaskaru w przeszłości grał z Polakiem. W turnieju juniorskim Australian Open 2007 pokonał Mateusza Szmigla. Był sklasyfikowany na 17. pozycji na świecie w kategorii juniorów.

Ando Rasolomalala – debiutant w reprezentacji. Wygrał w tym roku mistrzostwa Madagaskaru i to zaowocowało powołaniem do kadry. Chce kontynuować studia na Madagaskarze i w miarę możliwości brac udział w dużej ilości turniejów.

– Kiedy wyjeżdżaliśmy z Madagaskaru temperatura była bliska 30 stopni w Polsce, zastaliśmy mróz -15 stopni. Mimo to cieszymy się, że jesteśmy w Warszawie i zagramy z Polakami – powiedział kapitan Madagaskaru Zo Rabarijaona.

Dodał, że na Madagaskarze grają przeważnie na kortach ziemnych, jednak są zadowoleni z warunków w Arenie Ursynów.

Zdjęcia obydwu zespołów na naszym profilu na Facebooku.

W czwartek o godz. 13 w Ratuszu (sala 131, Plac Bankowy 3/5) rozpocznie się losowanie. Po niej konferencja prasowa.

Bilety

Ceny wejsciówek: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Karnet trzydniowy 25 i 10 zł. Sprzedaż w kasach hali Arena Ursynów od czwartku 9 lutego w godz. 15-20.

Terminarz

Piątek (10 lutego): 15.50 – ceremonia otwarcia (na korcie), 16 – rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego, a następnie drugiego pojedynku.

Sobota (11 lutego): 13.30 – pokaz TENIS10, 14 – początek potyczki deblowej.

Niedziela (12 lutego): 13 – rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego, a następnie drugiego spotkania.

Kategoria: