Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

Puchar Davisa – przygotowania do meczu z Chorwatami

Dwa tygodnie zostały do meczu Polska – Chorwacja w Pucharze Davisa.

Spotkanie drugiej rundy Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej zostanie rozegrane w dniach 4-6 kwietnia w hali Torwar w Warszawie.

Mecz odbędzie się na nawierzchni Rebound Ace Synpave, która w klasyfikacji ITF ma numer 4 i jest zaliczana do średnio-szybkich.

– To będzie na pewno bardzo zacięty pojedynek. Chorwacja jest dobrym zespołem, a Marin Cilic i Ivan Dodig to zawodnicy klasy światowej – mówi Marcin Matkowski. – Mam nadzieję, że podobnie jak spotkanie z Rosją, uda nam się zwyciężyć. Mecz będzie ciężki, ale liczymy na wsparcie polskich kibiców i zwycięstwo.

Kapitan reprezentacji Polski Radosław Szymanik pytany o przygotowania odpowiada: – Idą różnie. Mieliśmy trochę problemów z kontuzjami, wyniki turnieju w Indian Wells nie były najlepsze. Wierzę jednak, że forma będzie rosła i już w Miami będzie lepiej.

Mecz z Chorwacją rozpocznie się 4 kwietnia o godz. 15.45 od ceremonii uroczystego otwarcia. Kwadrans póżniej rozpocznie się pierwszy mecz singlowy.

5 kwietnia spotkanie deblowe zaplanowane jest na godz. 16. Z kolei 6 kwietnia pierwsza gra singlowa rozpocznie o godz. 12.

Bilety do kupienia na stronie – Kliknij tutaj

Kategoria: