Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Ruud - A. Zverev 6:3, 6:4, 6:0; Djokovic - Alcaraz 6:3, 5:7, 6:1, 6:1; L. Fernandez/Townsend - Gauff/Pegula 6:0, 6:4; S-W. Hsieh/Hinyu Wang - Melichar-Martinez/E. Perez 6:2, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Puchar Davisa w Łodzi – Polacy są faworytami

We wtorek w Łodzi odbyła się konferencja prasowa przed meczem Polaków z Białorusinami.

Na papierze biało-czerwoni są faworytami spotkania, którego stawką jest awans do grupy I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

– Jesteśmy faworytem jeżeli chodzi o miejsca w światowej klasyfikacji, ale wiadomo, że ranking w tenisa nie gra. O wygraną nie będzie łatwo, ale sądzę, że wyjdziemy zwycięsko z tego meczu. Nasi gracze są lepsi od przeciwników zarówno w singlu jak i deblu – powiedział Radosław Szymanik, kapitan polskiej drużyny.

– Dla nas niezwykle ważne jest już to, że z reprezentacją małej Białorusi dotarliśmy aż do tego etapu rozgrywek. Przed nami mecz z Polską, który powinien być bardzo zacięty – podkreślił Max Mirnyi, trzeci deblista świata.

Potrzebny doping

Na doping kibiców w łódzkiej hali liczą polscy tenisiści.

– Puchar Davisa to zawsze są dodatkowe emocje. Zagram we własnym mieście, ale poradzę sobie z presją – zaznaczył Jerzy Janowicz. – Liczę że publiczność będzie nas wspierać i przyjdzie oglądać czwórkę najlepszych tenisistów w Polsce, bo przecież taka okazja pojawia się rzadko.

– Wierzę że do Łodzi przyjadą kibice tenisa z całej Polski. Hala jest duża, więc mam nadzieję, że trybuny się zapełnią i fani pomogą nam wygrać – dodał Marcin Matkowski.

Kubot już dojechał

Na konferencji zabrakło jedynie Łukasz Kubota, który jednak dotarł już do Łodzi. Sparingpartnerem Janowicza, Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga jest Maciej Smoła.

Zawodnicy zapoznali się już z nawierzchnia Deco Turf, która położona została na deskach łódzkiej hali. Jest znacznie wolniejsza od tej, na jakiej biało-czerwoni walczyli w Warszawie (z Madagaskarem) i Inowrocławiu (z Estonią).

Bilety czekają

Wejściówki można zamawiać przez internet – [email protected] – cena jednodniowego biletu to 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Od dzisiaj można je kupować także w kasach hali przy ul. ks. Skorupki (środa: godz. 14-19, czwartek: godz. 12-19, piątek: od godz 11).

Kategoria: