Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Kerber - Linette 6:2, 4:6, 6:4; Pliskova - Zanevska 6:4, 7:6 (6); Juvan - Mertens 7:6 (3), 6:4; Dodin - Golubic 6:3, 6:0; RABAT WTA 250: Bondar - Tomljanovic 5:1 i krecz Australijki; C. Liu - Sharma 6:4, 6:1; Trevisan - Rus 7:6 (4), 6:3; Bronzetti - Parrizas Diaz 6:1, 3:6, 7:6 (5); GENEWA ATP 250: Gasquet - Majchrzak 6:2, 6:4; Opelka - Griekspoor 6:4, 3:6, 6:3; Ruud - Kokkinakis 6:4, 7:6 (3); LYON ATP 250: Molcan - Coria 6:3, 6:2; Rune - Guinard 3:6, 6:3, 6:4; De Minaur - Watanuki 6:4 i krecz Japończyka; Guinard - Mmoh 4:6, 6:4, 7:5.

Puchar Federacji: Polska – Rumunia 2:1 – punkty sióstr

Polskie tenisistki udanie rozpoczęły walkę w turnieju Pucharu Federacji.

Biało-czerwone (23 w rankingu) od kilku sezonów grają tylko w Grupie I Euro-Afrykańskiej.

Na twardych kortach Municipal Tennis Club w izraelskim Ejlacie są faworytkami do awansu do baraży o Grupę Światową II.

Zostały rozstawione z 4. Trafiły do grupy C. W pierwszym meczu w izraelskim Ejlacie były lepsze od Rumunek.

Urszula Radwańska (37 w rankingu WTA) wygrała z Cristiną Dinu (244) 7:5, 6:2.

Polka szybko zdobyła breaka (1:0). Dinu natychmiast odrobiła stratę (1:1). Kolejne gemy dla podających (5:5). W jedenastym Ula ponownie przełamała rywalkę (6:5). Obroniła trzy breakpointy i sięgnęła po pierwszą partie (7:5).

W drugim secie krakowianka nie utrzymała podania (0:2). Wywalczyła rebreaka (1:2). Rumunka po raz drugi (3:2) i trzeci z rzędu dała się przełamać (5:2). Polka skutecznie serwowała na mecz (6:2).


Agnieszka Radwańska (4) pokonała Soranę Cirsteę (27) 6:3, 6:4.

W czwartek podopieczne Tomasza Wiktorowskiego spotkają się z Turczynkami (Cagla Buyukakcay, Pemra Ozgen, Basak Eraydin, Ipek Soylu), a w piątek z tenisistkami z Izraela (Shahar Peer, Julia Glushko, Keren Shlomo, Valeria Patiuk). Początek gier o godz. 15.30.

Liderkami naszego zespołu będą siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie (gra się dwa single i debla). Ponadto Tomasz Wiktorowski powołał Paulę Kanię i Alicję Rosolską.

Wyniki – Grupa C

POLSKA – RUMUNIA 2:1: U. Radwańska – Dinu 7:5, 6:2; A. Radwańska – Cirstea 6:3, 6:4; Kania/Rosolska – Cirstea/Olaru 6:7 (10), 2:6.

IZRAEL – TURCJA 2:1: Glushko – Ozgen 6:4, 6:4; Peer – Buyukakcay 1:6, 6:1, 7:6 (3); Patiuk/Shlomo – Eraydin/Soylu 2:6, 1:6.

Zwyciężczynie grup zmierzą się w meczach (A z C i B z D), których stawką będzie awans do barażowej rywalizacji o Grupę Światową II. Na drodze Polek stanąć mogą więc Białorusinki, Austriaczki, Gruzinki lub Chorwatki.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności