STUTTGART WTA 500: Świątek - Raducanu 7:6 (2), 6:3; Vondrousova - Sabalenka 3:6, 6:3, 7:5; Rybakina - Paolini 6:3, 5:7, 6:3; ROUEN WTA 250: Linette - Rus 7:6 (9), 6:1; Stephens - Yuan 6:2, 6:2; C. Garcia - Ruse 6:3, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - Arnaldi 6:4, 6:3; Etcheverry - Norrie 7:6 (4), 7:6 (1); MONACHIUM ATP 250: Rune - Huesler 6:4, 7:6 (3); Garin - A. Zverev 6:4, 6:4; Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - P. Martinez 6:7 (2), 6:3, 6:4; Tabilo - Fonseca 4:6, 7:6 (5), 6:4; Fucsovics - Moutet 4:6, 6:4, 6:1; F. Cerundolo - Coria 7:5, 6:1; Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Pera - F. Jorge 6:4, 6:1; Tauson - M. Jorge 6:1, 6:3.

Radwańska uległa Gajdosovej

Agnieszka Radwańska przegrała z Jarmilą Gajdosovą w drugiej rundzie turnieju w Madrycie.

A. Radwańska633
J. Gajdosova366

Polka zdobyła pierwszego gema (1:0). Gajdosova szybko wyrównała (1:1). Radwańska zmarnowała dwa breakpointy (2:2).

Jarmila przełamała Agnieszkę (2:3). Isia szybko uzyskała rebreaka (3:3). Po raz drugi z rzędu odebrała podanie rywalce (5:3).

Krakowianka zdobyła pierwszego seta (6:3) po 30. minutach walki. Dobrze serwowała (3 asy), choć to specjalność przeciwniczki.

W drugiej partii gemy dla podających do stanu 2:3, choć Australijka miała jedną szansę na breaka w czwartym gemie.

W szóstym Gajdosova nie zmarnowała już okazji (2:4). Po chwili, w świetnym stylu obroniła dwa breakpointy (2:5).

Polka przegrała drugiego seta (3:6). Dała się zepchnąć zbyt mocno do defensywy.

Pierwszy gem trzeciej partii dla Agi, obroniła w nim breakpointa. W drugim Radwańska wykorzystała czwartą szansę na przełamanie rywalki (2:0). Do uzyskanej przewagi dołożyła własne podanie (3:0).

Isia zmarnowała dwie okazje na podwójnego breaka (3:1). Gajdosova wywalczyła przełamanie powrotne (3:2) i wyrównała (3:3).

Polka w decydującym secie wygrała tylko 2 z 12 piłek po drugim podaniu. Australijka zdobyła czwartego, piątego i szóstego gema z rzędu (3:5).

24-latka urodziła się w Bratysławie. Słowaczka od 2008 roku zdecydowała się reprezentować Australię. Rok póżniej wyszła za mąż za tenisistę z Antypodów Samuela Grotha. Niedawno wróciła do panieńskiego nazwiska, tuż po rozwodzie, który odbył się w kwietniu.

Jarmila zajmuje 31. pozycję w rankingu WTA (w marcu była nawet 29). Zwyciężyła w dwóch turniejach: Guangzhou 2010 i Hobart 2011. Ponadto w tym sezonie była w półfinale zawodów w Kuala Lumpur i ćwierćfinale imprezy w Estoril.