MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Radwańska w półfinale w Dubaju zagra z Azarenką

Aż 118 minut potrzebowała Agnieszka Radwańska, aby pokonać Rosjankę Reginę Kulikovą 3:6, 6:4, 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju.

Pierwsze seta Aga rozpoczęła od wykorzystania drugiego breakpointa, ale przeciwniczka szybko odrobiła straty (1:1). W szóstym gemie Rosjanka przełamała Isię (4:2). Wystarczyło to do wygrania pierwszej partii 6:3.

Drugi set żle zaczął się dla Radwańskiej. Błyskawicznie straciła podanie, ale też od razu odrabiła straty. Następne sześć gemów bez breaków. Aga zmarnowała cztery okazje na przełamanie przeciwniczki. W kolejnym gemie to Regina miała kilka szans na breaka. Polka wybroniła się z trudnej sytuacji, a po chwili przełamała Rosjankę i zdobyła seta 6:4.

Trzecia partia przebiegała pod dyktando Agnieszki. Przy stanie 2:0 dla Polki, Rosjanka wzięła medyczną przerwę. Po niej łatwo przełamała Isię (2:2). Aga wygrała jednak trzy kolejne gemy. Wygryła seta 6:3 i cały mecz po 2 godzinach i 18 minutach.

W półfinale Isia trafiła na Białorusinkę Victorię Azarenkę, która pokonała Rosjankę Verę Zvonarevą 6:1, 6:3.

Polka wywalczyła już w Dubaju 395 punktów.

Wyniki na żywo: Kliknij tutaj

Obraz z Dubaju: Kliknij tutaj