MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Rogers Cup w Toronto – Radwańska pokonała Vesninę

Agnieszka Radwańska wygrała z Eleną Vesniną w pierwszej rundzie turnieju w Kanadzie.

A. Radwańska66
E. Vesnina41

Polka straciła podanie w pierwszym gemie. Wywalczyła rebreaka na sucho (1:1) i do zera wygrała własny serwis (2:1). Bez kolejnych przełamań do stanu 5:4.

W dziesiątym gemie Radwańska przełamała Vesninę po raz drugi. Wygrała pierwszego seta (6:4) po 46 minutach.

Krakowianka dobrze rozpoczęła drugą partię. Uzyskała breaka (2:0). Elena zmarnowała trzy okazje na przełamanie powrotne (3:0).

Isia ma na koncie podwójnego breaka (4:0). Zmarnowała pięć piłek meczowych (5:1), ale w kolejnym zakończyła spotkanie przy własnym podaniu (6:1).

Isia (12. w rankingu WTA) jest rozstawiona z trzynastką. Rosjanka pokonała Polkę tym roku w turnieju w Rzymie 3:6, 6:2, 6:1.

W drugiej rundzie (środa około godz. 18.30-19) zmierzy się z kwalifikantką z Chorwacji Petrą Martic (86).

ĆWIARTKA POLKI

(3) Zvonareva – bye; Petrova – Gajdosova 6:1, 6:2; Martic – Hradecka 1:6, 6:4, 6:4; (13) A. Radwańska – Vesnina 6:4, 6:1; (11) Petkovic – Bouchard 6:2, 6:2; Arn – Zakopalova 6:3, 6:1; Medina Garrigues – Errani 7:5, 6:1; (7) Kvitova – bye.