Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Rosja z Czechami w finale Pucharu Federacji

W sobotę i niedzielę rozgegrano mecze Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Swój udział zapowiedziały czołowe zawodniczki świata. Zagrały m.in. Wiera Zvanareva, Swietłana Kuznetsova, Ana Ivanovic czy Jelena Jankovic.

Półfinały

ROSJA – WŁOCHY 5:0

Moskwa (kort twardy w hali): Zvonareva – Errani 6:0, 6:2; Kuznetsova – Vinci 6:2, 6:7 (4), 6:1; Zvonareva – Vinci 6:4, 6:2; Pavlyuchenkova – Errani 7:6 (5), 7:6 (4); Makarova/Pavlyuchenkova – Brianti/ Camerin 7:6 (3), 6:1.

BELGIA – CZECHY 2:3

Charleroi (kort twardy w hali): Flipkens – Kvitova 2:6, 6:7 (4); Wickmayer – Zahlavova Strycova 6:4, 6:4; Wickmayer – Kvitova 7:5, 4:6, 2:6; Flipkens – Zahlavova Strycova 6:2, 6:3; Flipkens/Wickmayer – Benesova/Zahlavova Strycova 4:6, 4:6.

Baraże o Grupę Światową

NIEMCY – USA 5:0

Stuttgart (kort ziemny w hali): Petkovic – McHale 6:3, 6:4; Goerges – Oudin 6:2, 7:6 (5); Petkovic – Oudin 6:2, 6:3; Lisicki – McHale 6:3, 6:4; Goerges/Groenefeld – King/Huber 3:6, 6:3, 6:1.

HISZPANIA – FRANCJA 4:1

Lleida (kort ziemny): Martinez Sanchez – Razzano 6:2, 6:4; Medina Garrigues – Rezai 5:7, 7:6 (4), 2:6; Martinez Sanchez – Rezai 6:1, 6:4; Dominguez-Lino – Parmentier 6:4, 6:4; Medina Garrigues/Llagostera Vives – Cornet/Razzano 6:4, 6:1.

SŁOWACJA – SERBIA 2:3

Bratysława (kort ziemny w hali): Cibulkova – Jovanovski 4:6, 6:3, 6:1; Hantuchova – Ivanovic 2:6, 2:6; Cibulkova – Ivanovic 6:4, 2:3 i krecz Any; Hantuchova – Jankovic 2:6, 6:3, 5:7; Hantuchova/Rybarikova – Jankovic/Krunic 6:2, 5:7, 7:9.

AUSTRALIA – UKRAINA 2:3

Melbourne (kort ziemny): Groth – Savchuk 6:1, 6:1; An. Rodionova – Tsurenko 1:6, 4:6; Groth – Tsurenko 6:1, 6:3; An. Rodionova – Savchuk 6:7 (3), 6:7 (12); Groth/An. Rodionova – Savchuk/Tsurenko 6:0, 6:7 (3), 3:6.

Rozgrywane są także spotkania barażowe w Grupy Światowej II.

BIAŁORUŚ – ESTONIA 5:0

Mińsk (kort twardy w hali): Azarenka – Kontaveit 6:2, 6:0; Govortsova – Ruutel 6:2, 6:0; Kustova – Ani 6:3, 6:1; Govortsova – Kontaveit 6:0, 6:2; Kustova/Poutchek – Ani/Kontaveit 6:2, 6:3.

JAPONIA – ARGENTYNA mecz został przełożony

SŁOWENIA – KANADA 3:2

Koper (kort ziemny): Zec-Peskiric – Marino 3:6, 5:7; Hercog – Bouchard 6:0, 6:4; Hercog – Marino 5:7, 6:2, 8:6; Zec-Peskiric – Bouchard 4:6, 1:6; Hercog/Srebotnik – Fichman/Marino 7:6 (5), 6:2.

SZWAJCARIA – SZWECJA 4:1

Lugano (kort ziemny): Bacsinszky – Larsson 7:6 (2), 6:1; Schnyder – Arvidsson 6:1, 6:0; Schnyder – Larsson 3:6, 7:5, 6:2; Bacsinszky – Arvidsson 6:3, 6:1; Sadikovic/Voegele – Brazhnikova/Roma 5:7, 4:6.

Kategoria: