MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Rosjanka po raz dziewiąty lepsza od Isi

Agnieszka Radwańska przegrała w pojedynku ćwierćfinałowym w Dubaju z Swietłaną Kuznetsovą.

A. Radwańska63
S. Kuznetsova76

Początek meczu to gemy dla serwujących (1:1). W trzecim Isia straciła podanie (1:2), ale błyskawicznie odrobiła stratę (2:2).

Rosjanka jednak wywalczyła drugiego breaka (2:3). Seria przełamań trwa. Aga zdobyła rebreaka (3:3), ale po raz trzeci nie utrzymała własnego podania (3:4).

Obie zawodniczki wygrały swoje gemy serwisowe (4:5). W dziesiątym Isia przełamała rywalkę i wyrównała stan seta (5:5), aby znów stracić podanie (5:6).

Polka kolejnym breakiem doprowadziła do tie-breaku (6:6). W nim Isia nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Kuznetsova swojej szansy nie zmarnowała i wygrała (9:7).

W drugim secie bez breaków do stanu (1:2). W czwartym gemie Aga straciła serwis(1:3). Rosjanka obroniła dwa breakpointy i utrzymała podanie (1:4).

Kolejne gemy dla serwujących (2:5). Radwańska obroniła dwie piłki meczowe (3:5). Swietłana swoim podaniem zakończyła seta (6:3) i całe spotkanie.

Dziewczyny walczyły ze sobą jedenaście razy. Tylko trzy z tych pojedynków wygrała Polka. W ostatnich czterech meczach z rzędu triumfowała Rosjanka.

Agnieszka po raz ostatni awansowała do półfinału w zeszłym roku w San Diego. Tam zagrała póżniej w finale, w którym przegrała w trzech setach właśnie z Kuznetsovą 4:6, 7:6(7), 3:6.

Ćwierćfinały: Wozniacki – Peer 6:2, 6:4; Jankovic – Stosur 6:3, 5:7, 7:6 (4); Kuznetsova – A. Radwańska 7:6 (7), 6:3; Pennetta – Kleybanova.