MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Rzym ATP – Kubot bez urodzinowego prezentu

Łukasz Kubot odpadł w drugiej rundzie wielkiego turnieju w Rzymie.

Polak (54 w rankingu ATP), który obchodzi dziś 30 urodziny, przegrał z Tomasem Berdychem (7) 4:6, 1:6.

Obydwa ich wcześniejsze pojedynki (Mumbai 2006 i Indian Wells 2011) również pewnie wygrał Czech.

Łukasz obronił breakpointa w drugim gemie (1:1). W trzecim wykorzystał drugą szansę na przełamanie Tomasa (2:1). Skuteczny lob, dał Berdychowi rebreaka (4:4).

Kubot przegrał czwartego gema z rzędu po trzecim podwójnym błędzie (4:6). Popełnił w pierwszym secie 11 niewymuszonych błędów, a miał tylko cztery końcowe uderzenia. Wygrał 26 z 57 akcji.

W drugiej partii trwa zła passa Polaka. Szybko stracił podanie dwa razy (0:4). Przegrał seta bardzo wyrażnie (1:6). Triumfował w tylko 12 z 38 akcji.

W przyszłym tygodniu Łukasz zagra w turnieju w Nicei. Następnie powalczy w Paryżu, Prostejovie, Halle i s’Hertogenbosch.