Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Krejcikova/Siniakova - Mattek-Sands/Świątek 6:4, 6:2; Krejcikova - Pavlyuchenkova 6:1, 2:6, 6:4; Djokovic - S. Tsitsipas 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4; Herbert/Mahut - Bublik/Golubev 4:6, 7:6 (1), 6:4; NOTTINGHM WTA 250: Konta - S. Zhang 6:2, 6:1; L. Kichenok/Ninomiya - Dolehide/Sanders 6:4, 6:7 (3), 10:8; STUTTGART ATP 250: Cilic - Auger-Aliassime 7:6 (2), 6:3; Demoliner/S. Gonzalez - Behar/Escobar 4:6, 6:3, 10:8.

Sankt Petersburg ATP – Kubot pokonał Istomina

przez maka

Łukasz Kubot rywalizuje w turnieju Sankt Petersburg Open.

Polak (76 w rankingu ATP) walczył w weekend w Łodzi w meczu Pucharu Davisa.

W zawodach w Rosji (korty twarde w hali, 410 tys. $) wygrał z Uzbekiem Denisem Istominem (38) 4:6, 6:3, 6:4, rozstawionym z 2.

Łukasz obronił dwa breakpointy (1:0). Zmarnował okazję na breaka (1:1). Stracił podanie (2:3). Szybko uzyskał przełamanie powrotne (4:4).

Kubot ponownie nie utrzymał serwisu (4:5). Przegrał pierwszego seta (4:6). Kluczowa okazała się niska skuteczność akcji po drugim podaniu (3/11). Popełnił też aż pięć podwójnych błędów.

Istomin zmarnował brakpointa (1:0). Podwójny błąd Uzbeka, dał breaka Polakowi (2:0). Kubot wywalczył podwójne przełamanie (4:0).

Denis odrobił część strat (4:1), ale drugą partię wygrał Łukasz (6:3). W decydującej odsłonie Kubot zdobył breaka (1:0).

Nie wykorzystał dwóch szans na podwójne przełamanie (2:1). Obronił breakpointa (4:2). Zmarnował meczbola przy podaniu Uzbeka (5:4).

Polak skutecznie serwował na seta (6:4) i mecz, choć nie obyło się bez kłopotów (obronił dwa breakpointy).

O ćwierćfinał zagra w czwartek około godz. 12.30-13 z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem (93). Wygrał z nim dwa razy w turniejach na kortach ziemnych.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Jużny – V. Pospisil 7:6 (4), 6:1; R. Ram – Bachinger 6:4, 6:4; Lorenzi – Betov 1:6, 6:2, 6:2; (7) Garcia-Lopez – Donskoy 2:6, 6:4, 6:3; (3) Klizan – Elgin 6:4, 6:3; Bolelli – H. Zeballos 7:6 (3), 7:5; Berankis – Petzschner 6:2, 3:3 i krecz Niemca; (8) Zopp – Kumantsov 6:3, 5:3 i krecz Rosjanina; Bautista – (6) Lu 6:4, 6:2; Gabashvili – Fidirko 6:2, 6:0; S. Stakhovsky – Nedelko 7:6 (2), 6:2; (4) Fognini – Kamke 4:6, 6:2, 6:3; Zemlja – (5) Lacko 6:3, 6:2; Cipolla – Vasilevski 7:6 (4), 7:6 (6); Gimeno-Traver – Serra 7:6 (5), 6:2; Kubot – (2) Istomin 4:6, 6:3, 6:4.

Druga runda: Jużny – R. Ram; Lorenzi – Garcia-Lopez; Klizan – Bolelli; Berankis – Zopp; Bautista – Gabashvili; S. Stakhovsky – Fognini; Zemlja – Cipolla; Kubot – Gimeno-Traver.

W grze podwójnej partnerem Polaka jest Rosjanin Michaił Jużny. Wygrali z duetem hiszpańsko-argentyńskim Guillermo Garcią-Lopezem i Horacio Zeballosem 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale zagrają z Niemcem Frankiem Moserem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności