Polski Tenis

WYNIKI

LIMOGES WTA 125: Sevastova - Tig 6:4, 6:1; Peterson - Barthel 7:6 (3), 7:5; Kessler - Rouvroy 4:6, 6:1, 6:0.
Polska Liga Tenisa

Tenisowy flesz

Mariusz Fyrstenberg najlepiej zarabiającym polskim tenisistą w tym sezonie.

Nasz najlepszy deblista zarobił 281,9 tys. $., co daje mu aktulanie 34. pozycję na świecie. Jego partner Marcin Matkowski wygrał dotychczas 278, 5 tys. $ i jest gorszy o cztery lokaty.

Polska rakieta numer jeden wśród singlistów – Łukasz Kubot z dorobkeim 207, 2 tys. $ zajmuje 54. miejsce na światowej liście płac.

Listę najbogatszych zawodników w tym sezonie otwiera lider rankingu ATP Novak Djokovic (3, 7 mln $). Drugi jest Roger Federer (3 mln $).

Trzecia lokata należy do Rafaela Nadala (2, 2 mln $), a czwarta do Andy Murraya (1, 1 mln $).

Dopingowicz z Bułgarii

Dymitar Kutrowski, aktualnie 347. w rankingu ATP, został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu. U 24-latka w lutym podczas turnieju w San Jose wykryto metyloheksanaminę.

Kara obowiązuje od 14 lutego. Zawodnik zapowiada odwołanie się od decyzji ITF-u.

Tenisiści wpływowi

Federer i Nadal uplasowali się odpowiednio na 31. i 47. pozycji na liście najbardziej wpływowych osób w show biznesie według magazynu Forbes.

Oprócz wiceliedera i trzeciego zawodnika świata w czołowej setce zestawienia znalazły się Maria Sharapova – na 71. miejscu, Serena Williams – 77. i Na Li – 87.

Wimbledon będzie kolorowy

Jak głosi jedna z najstarszych formuł obyczajowych zawartych w regulaminie klubu podczas wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie tenisiści muszą wychodzić do gry w strojach „przeważająco białych”.

Na czas igrzysk olimpiskich w Londynie zawodnicy na koratch przy Church Road nie będą jednak musieli grać w białych strojach.

Obowiązywać będą kolorowe stroje narodowe. Natomiast zielone plandeki dookoła kortów ozdobią olimpijskie loga.

Federer najbogatszy w historii

Szwajcar jest liderem jeżeli chodzi o zarobki na korcie w całej historii. Wygrwając tydzień temu turniej w Madrycie przekroczył granicę 70 mln $.

Drugi na liście płac Nadal ma na koncie prawie 48 mln $. Trzecie miejsce należy do Pete Samprasa, który w swojej karierze zainkasował premie w wysokości ponad 43 mln $.

Djokovic z kwotą prawie 37 mln $ jest sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Kategoria: