Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Anisimova - Vekic 6:4, 6:1; Kerber - Jacquemot 6:1, 7:6 (2); Gauff - Van Uytvanck 6:1, 7:6 (4); Sasnovich - Raducanu 3:6, 6:1, 6:1; Azarenka - Petkovic 6:1, 7:6 (3); Teichmann - Danilovic 6:4, 6:1; Mertens - Bouzkova walkower; Auger-Aliassime - Ugo Carabelli 6:0, 6:3, 6:4; Isner - Barrere 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (5); Zapata Miralles - Fritz 3:6, 6:2, 6:2, 6:3; Norrie - Kubler 6:3, 6:4, 6:3; Khachanov - H. Dellien 4:6, 6:4, 7:6 (1), 6:3; Rosolska/Routliffe - Melichar-Martinez/Perez 6:2, 7:5; Krawczyk/Schuurs - Parrizas Diaz/Piter 6:0, 6:3; Kubot/Roger-Vasselin - Kudla/Ruusuvuori 6:4, 6:2; Bublik/Kokkinakis - Lammons/Majchrzak 7:5, 7:6 (5).

Tennis Europe – Emma w finale, Przemek w półfinale

Polacy zdecydowali się na start w zawodach Tennis Europe na Litwie i w Czechach.

Siauliai

Młodziczki Anna Hertel i Emma Zakordoniec miały pewne miejsca w drabince głównej Toyota Cup 2013. W pierwszej rundzie Emma przegrała z Ukrainką Darią Orichkevitch 1:6, 5:7.

Ania pokonała Litwinkę Paulię Bakaite 2:6, 7:5, 6:4, ale uległa Łotyszce Marii Isahanovej 1:6, 1:6.

Karolina Aleksandrowicz próbowała swoich sił w kwalifikacjach. Uległa Rosjance Marii Shushpanovej 0:6, 5:7.

W deblu Emma z Niemką Sophią Mejerovits są rozstawione z dwójką, natomiast Ania z Gerdą Zykute z Litwy z czwórką. Oba duety rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału.

Ania i Gerda przegrały z Ievą Ceiluatkaite i Aukse Maciulaityte z Litwy 6:3, 4:6, 9:11. Polsko-niemiecka para wygrała z Estonkami – Marią Lotą Kaul i Maileen Nuudi 6:2, 6:3.

Zakordoniec i Mejerovic w półfinale pokonały Ceiluatkaite i Maciulaityte 7:6 (6), 6:3. W meczu o tytuł przegrały z Ukrainkami Darią Orichkevitch i Angeliką Shakraychuk 6:3, 2:6, 6:10.

Milovice

Biało-czerwoni walczą w turnieju Czech International Junior Indoor U16. Piotr Matuszewski pokonał Rosjanina Sergieja Schetinina 6:1, 6:1. Przegrał z rozstawiony z 1 Czechem Danielem Orlitą 4:6, 6:4, 2:6.

Kwalifikant Przemysław Michocki wygrał z Czechem Ondrejem Vicendą 6:3, 6:1 i Włochem Julianem Ocleppo 2:6, 6:1, 6:2 oraz Węgrem Matyasem Fuele 6:7 (5), 7:6 (4), 7:6 (5). W półfinale przegrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 5:7, 6:2, 2:6.

W eliminacjach był lepszy od Niemca Bjoerna Petersena 7:5, 6:3 i Czecha Pavla Motla 6:4, 1:6, 7:6 (5).

Wiktor Radwan wygrał z Niemcem Patrickiem Schulzem 6:3, 6:4, ale uległ Ocleppo 0:6, 2:6. Piotr Śmietana przegrał z Czechem Adamem Kalivodą 2:6, 2:6.

W deblu Matuszewski i Michocki pokonali Czechów Stepana Holisa i Alessandro Ricci 6:4, 6:2. W 1/4 finału przegrali z Włochami Julianem Ocleppo i Andreą Pellegrino 4:6, 6:3, 8:10.

Przez kwalifikacje zmagań dziewcząt przebiły się Wiktoria Kulik i Karolina Szmit. Wiki pokonała w nich Czeszkę Terezę Nemcovą 4:6, 6:0, 7:5. Karolina była skuteczniejsza od Czeszki Johany Markovej 6:1, 1:6, 6:1.

Magdalena Kądzielewska wygrała z Czeszką Danielą Svedovą 5:7, 6:1, 6:0, ale uległa Czeszce Elisce Petrackovej 3:6 0:6. Natomiast Aleksandra Rojek nie sprostała Czeszce Klarze Hajovej 3:6, 5:7.

W głównej drabince Kulik przegrała z Czeszką Kateriną Brozovą 5:7, 7:5, 3:6, a Szmit z Czeszką Moniką Kilnarovą 5:7, 3:6.

W pierwszej rundzie gry podwójnej Kulik i Szmit wygrały z Michaelą Hlavatą i Eliską Petrackovą 6:4, 6:4, ale nie sprostały Czeszce Michaeli Bayerlovej i Rosjance Tatianie Makarovej 7:5, 2:6, 7:10.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności