Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Bencic - Kostyuk 6:4, 7:5; S. Rogers - Kontaveit 4:6, 6:3, 4:1 i krecz Estonki; V. Kudermetova - E. Mertens 6:1, 7:5; Q. Zheng - Ostapenko 7:6 (10), 6:1; LINZ WTA 250: Tauson - Begu 6:1, 6:2; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:1; Kalinina - Parks 6:2, 7:5; Friedsam - Errani 6:2, 6:4; Sakkari - Gracheva 6:4, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Fils - Bautista Agut 6:3, 6:4; Barrere - Bublik 6:4, 6:7 (12), 7:6 (3); Ruusuvuori - M. Ymer 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Humbert 1:6, 7:6 (2) i krecz Francuza; Sinner - Fucsovics walkower; DALLAS ATP 250: E. Gomez - Diallo 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5); Altmaier - Svajda 6:2, 6:4; CORDOBA ATP 250: J. Sousa - Etcheverry 3:6, 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Tennis Europe – zmagania młodzików i kadetów

Polacy rywalizują w turniejach młodzików i kadetów z cyklu Tennis Europe.

Nastola

Paweł Godek z powodzeniem przeszedł eliminacje do Pajulahti Tournament (do lat 14). Pokonał w nich Rosjanina Nikitę Chalova 6:2, 6:0 oraz Węgra Mihalya Deli 4:6, 6:3, 6:0.

W turnieju głównym wygrał z Ilyą Filichevem z Rosji 6:2, 6:1. W 1/8 finału przegrał z Estończykiem Robinem Erikiem Partsem 4:6, 2:6.

Trenczyńskie Cieplice

Duża grupa biało-czerwonych zdecydowała się na start w turnieju kadetów (do lat 16) School Lobik 2014. Pewni miejsca w głównej drabince byli Piotr Matuszewski, Łukasz Kozielski, Marcin Mol i Julia Oczachowska.

Przez eliminacje przebili się Jakub Grzegorczyk, Aleksander Pawlicki, Karolina Jaśkiewicz i Magdalena Zajda. Ta sztuka nie udała się Jakubowi Koziołowi oraz Kacprowi Błaszczykowi.

W meczach o awans Kuba pokonał Clemensa Wafnera z Austrii 7:6 (3), 7:6 (6), Olek Węgra Andrasa Szabo 6:3, 6:3. Karolina wygrała ze Słowaczką Petrą Seres 6:1, 6:0, a Magda z Włoszką Gulią Di Lorenzo 6:0, 6:2.

W turnieju głównym Matuszewski (nr 1) wygrał z Austriakiem Christopherem Huttererem 6:2, 6:2, Kozielski z Rosjaninem Glebem Mityurinem 6:2, 6:0. Mol przegrał z Evzenem Holisem z Czech 4:6, 0:6, Pawlicki z Bernie Schranzem z Austrii 3:6, 3:6, a Grzegorczyk z Ukraińcem Kostyą Nesterenko 1:6, 5:7.

Jaśkiewicz wygrała z Katariną Sopkovą 6:1, 6:1. Oczachowska (nr 2) przegrała z Izabelą Novac z Rumunii 7:5, 0:6, 4:6, a Zajda z Barborą Matusovą ze Słowacji 0:6, 1:6.

O ćwierćfinał Kozielski wygrał z Rumunem Tudorem Turdeanem 6:2, 5:7, 7:5, Matuszewski z Węgrem Andrasem Neczem 6:1, 6:1. Jaśkiewicz uległa Rosjance Aleksandrze Kasatkinej 1:6, 1:6.

W 1/4 finału Piotrek przegrał z Dmitrym Shatalinem z Rosji 1:6, 3:6, a Łukasz z Ukraińcem Mykytą Mashtakovem 1:6, 2:6.

Isernhagen

W Cup der Nordverbaende (do lat 14) walczą Emma Zakordoniec i Maciej Zomber. Najwyżej rozstawiona Emma wygrała z kwalifikantką z Niemiec Vicky Scholz 6:2, 6:3 i Rosjanką Svetlaną Iansitovą 6:2, 6:4. W 1/4 finału nie sprostała Dagmar Zdrubeckiej z Czech 5:7, 3:6.

Maciek przegrał z zawodnikiem gospodarzy Vincentem Jonahem Strauchem 2:6, 2:6.

Kategoria: