MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Tokio WTA – Kerber rozbiła Ulę Radwańską

Urszula Radwańska dotarła do trzeciej rundy Toray Pan Pacific Open.

Młodsza z sióstr Radwańskich (36) wygrała już w Tokio z Kurumi Narą z Japonii i Serbką Aną Ivanovic.

Kolejną rywalką Uli była Niemka Angelique Kerber (6). Dziewczyny nigdy wcześniej ze soba nie grały.

W trwającym czterdzieści siedem minut spotkaniu Polka zdobyła zaledwie dwa gemy 1:6, 1:6. Pięciokrotnie straciła podanie. Wygrała 24 akcje przy 55 Angie.

Polka straciła podanie na sucho (0:1). Nie wykorzystała okazji na odrobienie straty (0:2). Została przełamana po raz drugi (1:4). Podwójny błąd serwisowy Radwańskiej dał trzeciego breaka i seta Angie (1:6).

W drugiej partii bez przełamań do stanu (1:2). W czwartym i szóstym gemie krakowianka nie utrzymała serwisu (1:5). Przegrała (1:6).