Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tomaszewski Cup – finały Kowalskiej i Terczyńskiego

W Warszawie rozgrywany był turniej kadetów Tomaszewski Cup by BNP Paribas.

Wśród chłopców w półfinale Mateusz Terczyński pokonał Kacpra Lemiesza. W finałowej potyczce Polak uległ Słowakowi Matejowi Burilowi.

W 1/4 finału Kacper pokonał Niemca Daniela Czepielewskiego, a Mateusz wygrał z Michałem Dembkiem.

W zawodach dziewcząt w finale Marta Kowalska przegrała z Litwinką Justiną Miklulskyte.

Litwinka w półfinale wyeliminowała Magdalenę Fręch. W ćwierćfinałach odpadły Kinga Rynkiewicz, Patrycja Polańska i Zofia Stanisz.

W rywalizacji deblowej tytuł wywalczyły Stanisz i Adrianna Żórawska, które pokonały Litwinki Gretę Kerezaite i Miklulskyte 4:6, 7:6 (7), 10:6.

W finale debla chłopców Karol Duś i Hubert Hurkacz wygrali z parą litewską Mantasem Bugailiskisen i Lukas Zvikasem 7:6 (4), 6:4.

Zwycięzcy otrzymali telewizory. Natomiast najlepsi Polacy – Marta i Mateusz – będą mieli możliwość podpisania 2-letnich kontraktów na sprzęt od firmy Donnay.

Były także koszulki od Mariusza Fyrstenberga, jednego z czołowych deblistów świata, a nawet repliki pucharów US Open.

CHŁOPCY

Singiel

Pierwsza runda: (1) Bugailiskis – Zawisza 7:5, 6:2; Lytvynuk – Krawczyński 6:2, 6:0; Wisz – Kuznecovs 6:2, 6:0; (5) Hurkacz – Domański 6:4, 6:3; Duś – (4) Królik 6:3, 4:6, 6:1; Buril – Duchnowski 6:3, 6:2; Matskevich – Walkusz 7:5, 6:0; (6) Chechel – Bedra 6:1, 4:6, 6:1; A. Kowalski – (8) Zvikas 6:3, 7:6 (5); Lemiesz – Pniewski 6:2, 7:5; Kashygin – Kłopot 6:1, 6:1; (3) Czepielewski – Cygowski 6:3, 6:0; (7) Boychuk – Komajda 5:7, 6:1, 6:1; Terczyński – Piątek 7:5, 6:2; Kucherenko – Słowik 7:6 (3), 6:1; (2) Dembek – Szabo 7:5, 6:4.

Druga runda: Bugailiskis – Lytvynuk 6:2, 6:1; Hurkacz – Wisz 6:2, 7:6 (2); Buril – Duś 6:4, 6:1; Chechel – Matskevich 6:0, 6:3; Lemiesz – A. Kowalski 6:3, 6:1; Czepielewski – Kashygin 6;1, 6:2; Terczyński – Boychuk 6:4, 2:6, 6:0; Dembek – Kucharenko 6:4, 6:7 (5), 7:5.

Ćwierćfinały: Bugailiskis – Hurkacz 6:2, 6:1; Buril – Chechel 7:6 (4), 6:0; Lemiesz – Czepielewski 6:4, 6:2; Terczyński – Dembek 5:7, 6:1, 7:6 (2).

Półfinały: Buril – Bugailiskis 6:4, 6:1; Terczyński – Lemiesz 6:1, 6:3.

Finał: Buril – Terczyński 6:7 (0), 6:4, 6:0.

Eliminacje

Druga runda: Duchnowski – Olchawa 6:1, 6:3; Szabo – Ciekalski 7:5, 4:1 i krecz Wiktora; Drelich – Parchomiuk 7:6 (4), 6:2; (4) Słowik – bye; Olko – Kubicz 1:6, 6:2, 6:0; Gąsior – Selwa 6:2, 6:0; (6) Nazaruk – bye; Komajda – Sobkowiak 1:6, 6:3, 6:2; (7) Bedra – bye; (9) Lytvynyuk – Przybylski 6:3, 6:2; Cygowski – (8) Valikov 6:7 (5), 6:2, 6:4; (10) Kossek -Tan 6:3, 6:4.

Trzecia runda: Duchnowski – Krawcewicz 7:6 (5), 6:1; Szabo – bye; Kucherenko – Drelich 6:2, 6:3; Słowik – Olko 6:3, 6:2; Matskevich – Gąsior 6:4, 3:6, 6:4; Komajda – Nazaruk 6:4, 6:4; Lytvynyuk – Bedra 6:2, 7:5; Cygowski – Kossek 6:4, 6:4.

DZIEWCZĘTA

Singiel

Pierwsza runda: (1) Miklulskyte – Magiera 6:4, 6:2; Sierzputowska – Zalewski 6:4, 6:4; Musiychenko – Durzyńska 6:3, 6:2; (8) Buczyńska – Maślanka 6:2, 6:3; (3) Fręch – Przybylska 6:2, 6:2; Runt – Araucz 6:4, 6:1; A. Świątek – Żórawska 6:3, 6:2; Rynkiewicz – (7) Yankovskaya 6:4, 6:2; Nosek – (6) Pietroiu 6:1, 3:6, 7:5; M. Kowalska – Baran 6:1, 6:2; Polańska – Markevich 6:4, 6:2; Olszewska – (4) Voronova 6:0, 6:3; (5) Kerezaite – Bieńkowska 6:3, 3:6, 6:0; Staniszewska – Owczarek 7:5, 6:2; Goławska – Gerendova 4:6, 6:4, 6:3; (2) Stanisz – Długosz 6:0 i krecz.

Druga runda: Miklulskyte – Sierzputowska 6:2, 6:2; Musiychenko – Buczyńska 1:6, 6:3, 6:2; Fręch – Runt 6:2, 6:1; Rynkiewicz – A. Świątek 6:0, 5:7, 7:6 (1); M. Kowalska – Nosek 4:6, 7:6, 6:3; Polańska – Olszewska 6:3, 6:2; Kerezaite – Staniszewska 6:4, 7:6 (5); Stanisz – Goławska 6:2, 6:7 (4), 6:4.

Ćwierćfinały: Miklulskyte – Musiychenko 6:0, 6:1; Fręch – Rynkiewicz 6:3, 6:1; M. Kowalska – Polańska 6:2, 6:3; Kerezaite – Stanisz 3:6, 6:3, 6:1.

Półfinały: Miklulskyte – Fręch 7:5, 2:6, 6:2; M. Kowalska – Kerezaite 6:2, 6:1.

Finał: Miklulskyte – M. Kowalska 6:0, 6:3.

Eliminacje

Druga runda: Bieńkowska – Morkowska 6:3, 6:2; (2) Rynkiewicz – bye; Karolak – Zanotto 6:2, 6:1; (3) Nosek – bye; Stepan – Mencwel 6:0, 6:1; (4) Maślanka – Morkowska 6:4, 6:0; Shimul – Beleć 6:4, 1:6, 6:3; (5) Gordeeva – Jakubczak 6:0, 6:1; Długosz – Wilczewska 6:4, 4:6, 6:4; (6) Baran – Górczyńska 6:1, 6:0; Olszewska – (10) Kubicz 6:2, 6:0; (7) D. Siemianowska – Pawłowska 6:2, 6:0; (9) Gerendova – Ruszczyńska 7:6 (5), 6:2; (8) Hełmecka – Klukowska 6:3, 6:4; (11) Owczarek – Shemarina 6:0, 6:1.

Trzecia runda: Bieńkowska – Vitkeviciute 6:2, 6:3; Rynkiewicz – Karolak 6:1, 6:2; Nosek – Stepan 6:0, 6:0; Maślanka – Shimul 6:3, 6:2; Długosz – Gordeeva 6:4, 2:6, 6:4; Olszewska – Baran 4:6, 6:2, 6:0; Gerendova – D. Siemianowska 6:2, 6:1; Owczarek – Hełmecka 6:2, 6:0.

Kategoria: