MADRYT WTA 1000: Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Toyota ATP – tytuł dla Przysiężnego

Michał Przysiężny udanie zakończył sezon w Japonii.

Ołówek (266 w rankingu ATP) grał w Dunlop World Challenger Tennis Tournament (carpet, 35 tys. $+H), który odbywał się w mieście Toyota na wyspie Honsiu.

W tym roku głogowianin rywalizował już w czterech turniejach w Azji (wszystkie w Korei Południowej).

W pierwszej rundzie grał z Rosjaninem Alexandrem Kudryavtsevem (271) tylko przez 26 minut. Przy stanie 5:2 dla Polaka, rywal zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu łokcia. Michał dwa razy przełamał Saszę. Sam raz stracił podanie.

W 1/8 finału wygrał z Tsung-Hua Yangiem (262) z Tajwanu 6:1, 6:3 po 59 minutach walki. Polak w każdym z setów dwa razy odebrał serwis przeciwnikowi. Yang zmarnował jednego breakpointa.

W ćwierćfinale Michał był lepszy od Włocha Matteo Violi (123) 6:4, 6:4. Znakomicie serwował (10 asów). Nie dał się przełamać przeciwnikowi.

Dwa razy odebrał podanie zawodnikowi z Italii, który przed tygodniem wygrał w Yokohamie.

W pojedynku o finał Przysiężny wygrał z Australijczykiem Johnem Millmanem (228) 7:6 (3), 6:2. Losy pierwszego seta rozstrzygnął tie-break. W nim Polak był zdecydowanie skuteczniejszy 7:3.

W drugiej partii wykorzystał dwa z czterech breakpointów i dwukrotnie odebrał podanie rywalowi. W całym meczu wygrał 71 akcji przy 56 Australijczyka.

W walce o tytuł Ołówek pokonał Japończyka Hiroki Moriyę (185) 6:2, 6:3. Wybornie serwował (17 asów). Trzy razy przełamał przeciwnika.

Zdobył 80 punktów. Awansował na 207. miejsce w klasyfikacji. Będzie mógł zagrać w kwalifikacjach Australian Open.