Polski Tenis

WYNIKI

LIMOGES WTA 125: Sevastova - Tig 6:4, 6:1; Peterson - Barthel 7:6 (3), 7:5; Kessler - Rouvroy 4:6, 6:1, 6:0.
Polska Liga Tenisa

Trzech Polaków absolwentami uniwersytetu ATP

Michał Przysiężny, Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek uczestniczyli w warsztatach ATP w Miami.

Celem wykładów było poszerzenie wiedzy o strukturach Związku Tenisistów Zawodowych i pomoc w rozwoju kariery.

Program tzw. Uniwersytetu ATP powstał w 1990 roku i do tej pory ukończyło go ponad 790 zawodników. Wykłady prowadzą managerowie światowego związku i inni specjaliści od zarządzania w tenisie.

W zajęciach, które odbywały się w Mayfair Hotel & Spa w Miami oprócz Polaków uczestniczyli również: Carsten Ball, Richard Berankis, Lester Cook, Marco Crugnola, Sebastian Decoud, Greg Jones, Blaz Kavcic, Filip Krajinovic, Adrian Mannarino, Milos Raonic, Igor Sijsling, Tim Smyczek, Izak van der Merwe i Horacio Zeballos.

Zawodnicy nie kryli zadowolenia z wiedzy, którą zdobyli.

Raonic, który w wygrał kilka tygodni temu pierwszą w karierze zawodową imprezę, powiedział stronie internetowej ATP: – To było naprawdę przydatne, szczególnie dla nas nowych w turze. Była to okazja do poznania zawodników, z którymi wcześniej się nie spotykaliśmy.

– Było miło – stwierdził Przysiężny. – Nauczyłem się wielu rzeczy, które myślę, że pomogą mi w przyszłości.

– Być tutaj i uczyć się wielu rzeczy o ATP, to naprawdę dla nas wielka szansa. Jestem naprawdę szczęśliwy, ze tutaj byłem. I zadowolony z tego czego się dowiedziałem. Mam nadzieję, że wykorzystam tę wiedzę w przyszłości – zwierzył się Berankis.

Kategoria: