Polski Tenis

WYNIKI

LYON WTA 250: Noskova - Muguruza 6:1, 6:4; Martic - Mladenovic 3:6, 6:3, 7:5; Osorio - Cornet 6:4, 4:6, 6:1; Potapova - Bassols Ribera 4:6, 6:1, 6:2; Zanevska - Galfi 6:1, 7:6 (3); Sherif - Konjuh 6:2, 3:2 i krecz Any; HUA HIN WTA 250: Zidansek - Sharma 6:2, 6:3; Lin Zhu - Xiyu Wang 4:6, 6:3, 6:0; Tsurenko - Bonaventure 6:3, 4:6, 6:4; Jang - Boulter 6:3, 4:6, 6:3; Xinyu Wang - Zugeer 6:2, 6:2; Bjorklund - Tararudee 6:2, 6:4; CALI WTA 125: Ormaechea - Falkowska 5:7, 6:0, 6:1; N. Brancaccio - Riera 7:5, 6:3; Pigossi - Ce 6:1, 6:1.

Turnieje ITF – Jegiołka w finale debla

Polacy grają w challengerze i futuresach ITF w Europie i Afryce.

Sankt Petersburg

Justyna Jegiołka jako przedostatnia dostała się do turnieju głównego Kivennapa Ladies Cup (korty ziemne, 25 tys. $). Przegrała z Ukrainką Ganną Poznikhirenko 6:3, 3:6, 6:7 (3).

Jegiołka i Lertcheewakarn w deblu są duetem nr 2. Wygrały z Rosjankami Iriną Glimakovą i Aleksandrą Vostrikovą 6:2, 6:2 i Ukrainką Alyoną Sotnikovą i Chinką Yi Yang 1:6, 6:3, 10:6.

W półfinale pokonały Uzbeczkę Albinę Khabibulinę i Ukrainkę Anastazję Vasylyevą 6:1, 2:6, 10:3. W finale uległy Rosjance Victorii Kan i Ukraince Gannie Poznikhirenko 2:6, 0:6.

Brunszwik

Magdalena Fręch grała w imprezie w Niemczech (korty ziemne, 15 tys. $). Nie sprostała Bułgarce Isabelli Shinikovej 3:6, 4:6.

Bukareszt

Paulina Lewandowska wybrała się do Rumunii (korty ziemne, 10 tys. $). Startowała w eliminacjach.

Wygrała z Rumunkami Iulią Trucą 6:1, 1:6, 6:2 i Teodorą Adiną Ardeleanu 6:4, 7:6 (1). W meczu o awans do głównej drabinki przegrała z Rumunką Ralucą Georgianą Serban 5:7, 1:6.

Enschede

Agata Barańska w eliminacjach turnieju w Holandii (korty ziemne, 10 tys. $) pokonała Belgijkę Sederique Merolę 4:6, 6:4, 6:0 i Niemkę Sinę Nikettę 6:3, 6:2.

W drabince głównej przegrała z Niemką Lisą Matviyenko 1:6, 2:6. W deblu Agata i Portugalka Maria Palhoto uległy Holenderkom Mandy Wagemaker i Monique Zuur 4:6, 1:6.

Szarm el-Szeik

Paweł Ciaś (dzięki pozycji w rankingu ATP) i Maciej Nowak (otrzymał dziką kartę) mieli miejsca w drabince głównej w futuresie w Egipcie (korty ziemne, 10 tys. $).

Nowak przegrał z Egipcjaninem Karimem Hossamem 2:6, 6:7 (3). Ciaś wygrał z Mostafą Mohamedem Hatemem z Egiptu 6:2, 6:0, ale przegrał z Chilijczykiem Ricardo Urzua-Riverą 6:1, 6:7 (7), 1:6.

W kwalifikacjach Julian Turosieński nie sprostał Ekwadorczykowi Sebastianowi Riverze 2:6, 4:6.

W deblu Ciaś i Nowak ulegli Chilijczykowi Mauricio Alvarezowi-Guzmanowi i Riverze 4:6, 4:6.

Kategoria: