Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

Turnieje TE – czwórka Polaków z tytułami

przez maka

Tenisiści walczą w tym tygodniu w zawodach TE w Chorwacji, Łotwie, Danii, Serbii i Wegrzech.

Ryga

Na kortach Rigas Satiksmes Tenisa Klubs w Riga Open rywalizują zawodnicy do lat 12, 14 i 16. Wśród skrzatów Wojciech Marek wygrał z Łotyszem Valentinem Lukjanskijim 6:0, 6:0, Iga Świątek z Rosjanką Taisyą Pachkalevą 6:3, 6:2, a Maja Chwalińska z Darją Semenistają z Łotwy 6:0, 6:1.

W drugiej rundzie Marek wygrał z Litwinem Juliusem Adomaviciusem 6:0, 6:1, Świątek z Łotyszką Hardiją Vidnere 6:0, 6:0, natomiast Chwalińska z Białorusinką Kristina Filichenok 6:4, 6:2.

W 1/4 finału Marek wygrał z Niemcem Filipem Krolo 6:4, 6:3, Świątek z Estonką Saarą Orav 6:1, 6:0, a Chwalińska z Carol Plakk z Estonii 6:1, 6:3.

O finał Marek wygrał z Ilyą Snitari z Mołdawii 6:0, 6:0, Świątek z Rosjanką Sabriną Avilychevą 6:2, 6:3. Chwalińska przegrała Białorusinką Kseniyą Yersh. 4:6, 6:7 (4).

W walce o tytuł Światek pokonała Yersh 6:1, 6:2. Marek wygrał z Niemcem Osmanem Torskim 6:0, 6:3.

W kategorii młodzików Iza Nikolenko pomyślnie przeszła eliminacje. Wygrała z Łotyszką Kristą Savicką 7:5, 6:2 i Litwinką Buenanjo Gabiją 6:2, 6:0. W turnieju głównym uległa Elizie Omirou z Cypru 0:6, 1:6.

Birkerod

Emma Zakordoniec, Wiktoria Rutkowska, Julia Oczachowska, Marta Kania, Klara Siłka, Daria Kuczer, Daniel Michalski, Bartosz Łosiak, Paweł Jankowski i Jan Gieysztor walczą w zawodach młodzików i kadetów w Danii.

Wśród czternastolatków Siłka przegrała z Dunka Sofie Vogel Bjerringgaard 0:6, 2:6. Rutkowska wygrała z Alishą Ali Hussain 6:1, 6:3, Kania z Heleną Francati 6:4, 6:4, a Oczachowska z Almą Nodskov Rune z Danii 6:2, 6:1. Zakordoniec pokonała Hiszpankę Marię Popovą 6:0, 6:2.

Jankowiak wygrał pojedynek ze Szwajcarem Edoardo Grazianim 7:6 (5), 6:0, Michalski z Patrikiem Alvestrandem ze Szwecji 6:0, 6:1, a Łosiak z Norwegiem Markusem Sorensenem 6:2, 6:0.

W drugiej rundzie Rutkowska wygrała z Semirą Simon 6:2, 6:2, a Zakordoniec z Zoe-Merlyn Schmidtem z Niemiec 4:6, 6:4, 6:3, natomiast Oczachowska z Lillian Gabrielsen z Norwegii 6:1, 6:1. Kania przegrała z Brit Storhaug 1:6, 2:6.

Jankowiak przegrał z Szwedem Joelem Akerlundem 3:6, 6:2, 0:6, a Łosiak z Duńczykiem Martinem Nygaardem 1:6, 1:6. Michalski wygrał z Norwegiem Lukasem Hellum Lilleengenem 6:1, 6:1.

W 1/8 finału Michalski wygrał z Czechem Ondrejem Stylerem 6:2, 6:3, Oczachowska ze Szwedką Josefin Opitz 6:2, 6:7 (5), 6:1, a Zakordoniec z Valentiną Ivanovą z Nowej Zelandii 7:5, 6:2. Rutkowska przegrała z Norweżką Maleno Helgo 1:6, 6:7 (2).

W 1/4 finału Michalski wygrał z Philipem Hjorthem 6:0, 1:3 i krecz rywala, natomiast Oczachowska z Norweżką Astrid Wanja Brune Olsen 6:7 (4), 7:6 (4), 6:4. Zakordoniec przegrała z Sofie Vogel Bjerringgaard z Danii 6:1, 3:6, 4:6.

W półfinale Michalski przegrał z Norwegiem Marcusem Ankerem Aarthunem Sulenem 6:7 (4), 2:6. Oczachowska pokonała Jolinę Barbarę Feger z Niemiec 6:1, 3:6, 6:3. W finale Julka wygrała z Brytyjką Marią Budin 6:3, 7:6 (4).

Wśród kadetów Gieysztor pokonał Christiana Albrechtsena 6:0, 6:2, a Kuczer Sidesl Dahl Pehrson z Danii 2:6, 6:2, 6:4.

W kolejnej rundzie Jan uległ Niemcowi Niklasowi Gerdes 1:6, 0:6, natomiast Daria wygrała z Dunką Stefani Lekic 6:1, 6:0. Pokonała także Niemkę Birte Langenstein 6:1, 6:0. W półfinale przegrała ze Szwedką Haną Sistrak 2:6, 1:6.

Szazhalombatta

Łukasz Kozielski i Marcin Mol mają wolny los w pierwszej rundzie Batta Cup (do lat 16). W drugiej Kozielski wygrał z Barnabasem Horvathem 6:1, 6:3, a Mol przegrał z Martonem Szappano z Węgier 7:5, 6:7 (3), 6:7 (0).

W trzecim pojedynku Łukasz przegrał z Węgrem Lenardem Sohą 2:6, 1:6.

Świetnie w rywalizacji dziewcząt radzi sobie Karolina Silwanowicz. Polka, rozstawiona z szóstką, rozpoczęła zmagania od drugiej rundy. Pokonała Słowaczki Viktorię Surovą 6:4, 6:4 i Timeę Pavlickovą 7:5, 6:3.

Wygrała również z Węgierką Panną Udvard 6:3, 6:4 i Ukrainkę Danielę Dankanych 6:3, 6:2. W finale pokonała Frideriką Lotti Meszaros z Węgier 6:4, 6:0.

Veli Losinj

Do Chorwacji na turniej kadetów Adratic Cup wybrali się Norbert i Alicja Tadyszak. Alicja przegrała z Rosjanką Yulią Kapitanovą 1:6, 0:6.

Norbert pokonał Chorwata Doriana Puricia 6:1, 6:2, ale przegrał z Niemcem Stefanem Peterem Hampe 0:6, 2:6.

Tbilisi

Mateusz Smolicki kontynuuje starty w Gruzji. W pierwszej rundzie Rena&Dato Cup pokonał Rosjanina Dionisa Polikhronidi 6:1, 6:0. W drugiej wygrał z Ukraińcem Artem Rolichem 7:5, 6:3. W ćwierćfinale przegrał z najwyżej rozstawionym Turkiem Cagatay Sami Soke 4:6, 2:6.

Cacak

Dawid Kaszuba w pierwszej rundzie zakończył się start w Cacak Open (do lat 14). Przegrał z zawodnikiem gospodarzy Djordje Janackoviciem 0:6, 6:4, 4:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności