Polski Tenis

WYNIKI

ANGERS WTA 125: Burel - Paquet 3:6, 6:4, 6:2; MONTEVIDEO WTA 125: Zarazua - Parry 7:5, 3:6, 6:4; DUBAJ ITF W100: Tikhonova - Hartono 6:1, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Turnieje WTA w Polsce do 2018 roku

Polska firma nabyła prawa do organizacji turnieju WTA do 2018 roku.

W przyszłym sezonie zawody kobiet rangi International odbędą się w Katowicach w dniach 6-14 kwietnia (pula nagród wyniesie 235 tysięcy $).

Prawo do organizacji imprezy ma agencja producencka SOS Music. Na arenie głównej Spodka powstaną dwa korty (w tym centralny).

Pozostałe będą prawdopodobnie na lodowisku i w sali gimnastycznej. Katowicki obiekt był już wizytowany przez delegata WTA.

– W ciągu najbliższych kilkunastu dni podejmiemy decyzję, na jakiej nawierzchni przyjdzie grać tenisistkom. W przyszłym tygodniu spotkamy się z przedstawicielami czterech firm – mówi Małgorzata Stafin z biura zawodów.

W grę wchodzą korty twarde (hard) lub ziemne (sztuczna mączka – conipur).

Samorząd Katowic – na organizację turnieju turnieju w Spodku – przeznaczy czterysta tysięcy złotych.

– 400 tysięcy to górna granica kwoty, która będziemy na tę imprezę wydatkować. Pełna informacja na ten temat będzie znana po podpisaniu umowy z organizatorem – powiedziała wiceprezydent miasta Krystyna Siejna.

Został już wybrany dyrektor turnieju. Wiele wskazuje, że będzie nim Paweł Owczarz. Organizatorzy katowickiego turnieju robią wszystko, aby wzięły w nim udział wszystkie najlepsze polskie zawodniczki.

Wciąż realna jest zgoda władz WTA na start Agnieszki Radwańskiej w dwóch imprezach rangi International w jednym półroczu. W styczniu krakowianka zagra w Auckland. Katowice byłyby drugim występem w pierwszej części sezonu (do Wimbledonu).

Kategoria: