MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Ula nie sprostała Riske

Urszula Radwańska przegrała z Alison Riske w pierwszej rundzie turnieju w Birmingham.

U. Radwańska623
A. Riske466

Polka obroniła trzy breakpointy w pierwszym gemie (1:0). W drugim przełamała Amerykankę (2:0). Riske wywalczyła rebreaka na sucho w piątym gemie (3:2). Doprowadziła do wyrównania (3:3).

Kolejne gemy dla serwujących (5:4). W dziesiątym Radwańska odebrała podanie Alison. Wygrała pierwszego seta (6:4).

Ula straciła serwis w pierwszym gemie drugiej partii (0:1). Zawodniczka z USA ma już na koncie podwójnego breaka (0:4).

Polka otworzyła konto w drugim secie (1:4). Odrobiła część strat (2:4), by znów dać się przełamać (2:5). Przegrała partię (2:6).

Krakowianka świetnie rozpoczęła decydującego seta. Wywalczyła breaka (2:0). Riske uzyskała przełamanie powrotne, wykorzystała jedną z trzech szans (2:1).

Ula znów tylko przez moment była lepsza o breaka (3:1, ale 3:2). Alison przełamała niemoc serwisową (3:3).

Niestety, Ula straciła podanie po trzeci (3:4) i czwarty raz z rzędu (3:6).

21-letnia Amerykanką jest 105 w rankingu WTA. W jedynym ich wczesniejszym spotkaniu w ubiegłym roku w challengerze w Saint Raphael lepsza była Alison (6:4, 6:2). Riske w drugiej rundzie zmierzy się z Niemką Sarah Gronert.