MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Ula pokonała Koehler

Urszula Radwańska wygrała z Marią Joao Koehler w drugiej rundzie kwalifikacji turnieju WTA w Fez.

U. Radwańska366
M. J. Koehler644

W decydującym pojedynku w eliminacjach Polka zmierzy się z Amerykanką Lindsay Lee-Waters lub Kolumbijką Cataliną Castano.

Polka przełamała Portugalkę w pierwszym gemie, wykorzystała trzeciego breakpointa (1:0). Szybki rebreak Marii (1:1).

Seria czterech przełamań z kolei (2:2). Koehler jako pierwsza wygrała gema przy własnym serwisie (2:3).

Ula po raz trzeci z rzędu nie utrzymała podania (2:4). Szybko odrobiła straty (3:4), by znów dać się przełamać (3:5).

Radwańska przegrała pierwszego seta (3:6). Wygrała zaledwie 11 z 31 akcji przy swoich serwisach.

Urszula obroniła dwa breakpointy (1:0). Wywalczyła breaka po podwójnym błędzie rywalki (2:0). Poprawiła skuteczność podania (3:0).

Miała już na koncie podwójnego breaka (4:0), ale straciła przewagę (4:4). Krakowianka przełamała niemoc (5:4).

Koehler obroniła trzy piłki setowe, ale czwartej szansy Polka już nie zmarnowała. Wywalczyła przełamanie i seta (6:4).

Gem Uli na sucho na otwarcie decydującej partii (1:0). Maria uzyskała breaka w trzecim gemie (1:2), ale riposta Uli była natychmiastowa (2:2).

Bardzo długi szósty gem. Powędrował na konto Radwańskiej (4:2). Maria obroniła piłkę meczową (5:3).

Urszula serwowała na mecz, ale nie utrzymała podania (5:4). Po chwili, zmobilizowała się i przełamała Koehler. Wygrała trzeciego seta (6:4).

Portugalka ma 18 lat. Zajmuje 278. miejsce w rankingu. W tym sezonie spisuje się bardzo dobrze w rozgrywkach ITF. Była w finale w Rabacie (25-tka) i półfinale w Casablance (25) oraz ćwierćfinale w Monzon (50).

W decydującym pojedynku w eliminacjach (poniedziałek godz. 13) Polka zmierzy się z Kolumbijką Cataliną Castano.