MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Veic lepszy od Gawrona

Marcin Gawron przegrał z Chorwatem Antonio Veicem w meczu pierwszej rundy Poznań Porsche Open.

Gawron754
Veic576

Obydwaj gracze mają po 22 lata. Chorwat zajmuje 173 miejsce w rankingu ATP. Polak jest dopiero 580, choć był już 275.

W pierwszym gemie Marcin prowadził już 40:15, ale przegrał cztery kolejne piłki i stracił podanie (0:1). Antonio wygrał gema na sucho (0:2). Gawron otwiera konto (1:2) i zdobywa rebreak (2:2).

Polak objął prowadzenie (3:2). Nie wykorzystał pięciu breakpointów (3:3). Następne gemy dla serwujących (6:5). Gawron do zera przełamał Chorwata i sięgnął po pierwszą partię (7:5).

Marcin w świetnym stylu rozpoczął drugiego seta (3:0). W drugim gemie zdobył breaka. Polak serwował na mecz (5:3). Zmarnował dwie piłki meczowe. Veic wykorzystał drugiego breakpointa (5:4) i wyrównał stan drugiej partii (5:5).

Czwarty gem z rzędu i break dla Chorwata (5:6). Gawron przegrał drugiego seta (5:7).

Marcin w 1. gemie decydującej partii obronil beakpointa i utrzymał serwis (1:0). Veic asem skończył swojego gema (1:1). Polak odbebrał serwis rywalowi (1:3).

Chorwat błyskawicznie zdobywa przełamanie powrotne, wykorzystując drugiego z trzech breakpointów (2:3). Swoim podaniem doprowadza do równowagi (3:3).

Drugi już break w tym secie dla Veica (3:4). Marcin walczył o drobienie straty, ale rywal obronił breakpointa i utrzymał serwis (3:5). Polak obronił pierwszą piłkę meczową (4:5).

Antonio nie wykorzystał dwóch meczboli, musiał bronić breakpointa. Ostatecznie jednak czwarta piłka meczowa daje mu zwycięstwo w secie 6:4 i w całym meczu.