Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kuznetsova - Q. Wang 6:4, 1:6, 7:5; V. Kudermetova - Pavlyuchenkova 7:6 (3), 6:2; Jabeur - Siniakova 6:2, 6:3.

Walczą juniorzy – triumf Mikołaja w deblu

przez maka

Polscy juniorzy rywalizują o punkty do rankingu ITF w turniejach w Czechach i na Litwie.

Praga

Część z nich pojechała na Zentiva Czech Junior Open 2010 (korty ziemne, grade 2).

Maciej Romanowicz wygrał z Czechem Janem Zednikiem 6:4, 4:6, 7:5. W drugiej rundzie uległ Ukraińcowi Vladyslavovi Manafovowi 3:6, 0:6. Rywal rozstawiony z trójką, jest setny w światowej klasyfikacji.

Natomiast Patryk Janik przegrał z Holendrem Moosem Sporkenem 6:4, 3:6, 4:6. W eliminacjach odpadł Louis Dończyk.

W grze podwójnej Maciek i Belg Romain Bogaers nie sprostali Brytyjczykom Luke Bambridge i Kyle Edmund 6:3, 3:6, 6:10.

Patryk i Belg Jonas Merckx rozpoczęli grę od drugiej rundy, w której zwyciężyli z Czechami Tomasem Pitrą i Davidem Simunkiem 6:2, 6:1.

W ćwierćfinale okazali się lepsi od Ukraińców Manafova i Denysa Mylokostova 7:5, 3:6, 10:7. W 1/2 finału pokonali Szwajcara Tima Srkala i Słowaka Filipa Vitteka 6:4, 7:6 (5).

W finale przegrali z Czechami Janem Brenkiem i Filipem Strandem 3:6, 6:3, 5:10.

W zawodach dziewcząt Paulina Czarnik uległa Czeszce Terezie Jankovskiej 6:1, 1:6, 3:6. W deblu partnerką Polki będzie Litwinka Gabriele Bertasiute.

Dziewczęta zakończyły start na drugiej rundzie, w ktorej przegrały z Ukrainkami Yuliją Lysą i Anną Shkudun 2:6, 1:6.

Siauliai

Duża grupa Polaków zdecydowała się rywalizować na Litwie w Siauliai Mayor’s Cup 2010 (korty ziemne, grade 5). Mikołaj Jędruszczak (na zdjęciu) rozpoczął od pokonania Łotysza Artursa Sadrinisa 6:0, 6:0.

W kolejnym meczu był lepszy od Rosjanina Teimuraza Metreveli 6:1, 6:3. W 1/4 finału zmierzył się z Białorusinem Yaroslavem Zubko, turniejową jedynką. Zwycieżył po ciężkim meczu 6:1, 6:7 (4), 7:6 (4).

W walce o finał ulegl jednak Litwinowi Lukasowi Mugeviciusowi 6:7 (4), 1:6.

Jakub Gewert w pierwszej rundzie pokonał Kristapsa Lapinsa 0:6, 7:6 (12), 7:6 (5). W kolejnej uległ Rosjaninowi Alexandrowi Vasilenko 1:6, 2:6.

Mikołaj z Australijczykiem Andrew Harrisem awansowali do finału debla. W pierwszej rundzie pokonując Włocha Pierdanio Lo Priore i Rosjanina Nikolaya Vvedenskiya 7:6 (3), 7:5.

W 1/4 finału wygrali z Białorusinami Aliaksejem Kavalenką i Dzmitrym Zyhmantovichem 6:3, 7:6 (5). W kolejnym spotkaniu pewnie pokonali Antona Pavlova i Alexandra Vasilenko 6:2, 6:2.

Rywalami polsko-australijskiej pary w meczu o tytuł byli Białorusini Ilya Ivashka i Zubko. Mikołaj i Andrew wygrali pewnie 6:3, 6:2.

W grze podwójnej Kuba z Sadrinisem przegrali pierwszy mecz z Norwegami Joachimem Bjerke i Johanem Skattum 6:7 (4), 3:6.

Paweł Tarasewicz i Mikołaj Apelt-Ciupiński odpadli w pierwszej rundzie eliminacji singla.

Hania Karczewska awansowała do imprezy głównej przez kwalifikacje, wygrywając z Olgą Voznyarską 6:0, 6:1.

W pierwszym pojedynku przegrała z Anastasią Trubich 4:6, 2:6.

W deblu Hania w parze z Finką Mią Nicole Eklund przegrały spotkanie o półfinał z Estonkami Evą Paalmą i Tatjaną Vorobjovą 2:6, 5:7.

W pierwszym spotkaniu były lepsze od Egle Jakuciunaite i Veroniki Rogovej 6:3, 6:0.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności