Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Borges - Basic 3:6, 6:3, 6:2; Otte - Madaras 6:3, 6:2; Rune - Van Rijthoven 7:6 (2), 7:6 (6); SEUL ATP 250: Kwon - Y. Chung 7:6 (5), 6:7 (3), 6:1; Nishioka - Evans 6:2, 7:6 (3); Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka; TEL AWIW ATP 250: Etcheverry - Karatsev 6:2, 6:7 (0), 6:4; Korda - C. Ilkel 6:4, 6:4; Ruusuvuori - Wolf 6:3, 6:2; Van de Zandschulp - J. Sousa 6:2, 6:3; L. Broady - Medjedovic 7:5, 6:3; Rinderknech - Copil 6:7 (5), 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Tiechmann - Siegemund 6:4, 7:6 (7); Martincova - Bjorklund 7:6 (6), 6:3; A. Li - C. Liu 6:2, 7:5; Bonaventure - Rogers 6:4, 6:4; Haddad Maia - Xinyu Wang 6:3, 1:6, 6:4; PARMA WTA 250: Zanevska - Bronzetti 6:3, 6:2; Galfi - Andreeva 6:1, 6:2; Waltert - Zidansek 6:4, 6:4; Cocciaretto - Parrizas Diaz 7:5, 6:1; Rus - P. Udvardy 7:5, 6:3; Kovinic - Dodin 6:1, 3:6, 6:4; Sherif - Bondar 7:5, 6:4; Paolini - Niemeier 5:7, 6:4, 6:2; Begu - Tomova 7:5, 5:1 i krecz Bułgarki.
Polska Liga Tenisa

Walczą w futuresach

Wielu polskich tenisistów i zawodniczek walczy w mniejszych turniejach w wielu europejskich krajach.

Badalona

Porażką na zawodowych kortach zadebiutował Marcin Bukowski. 17-latek wystąpił w eliminacjach futuresa w hiszpańskiej Badalonie (korty ziemne, 10 tys. $).

W pierwszej rundzie przegrał z 16-letnim Hiszpanem Davidem Biosca-Girvent 4:6, 2:6. Awans do turnieju głównego zapewniały cztery wygrane.

Antalya

Sezon na ceglanej mączce rozpocznie Jerzy Janowicz (301 w rankingu ATP). Zdolny 19-latek jest jednym z faworytów futuresa w Antalyi (korty ziemne, 10 tys. $). Najgrożniejszymi rywalami powinni być Niemiec Julian Reister (162) i Słowak Pavol Cervenak (266).

W kwalifikacjach tureckiej imprezy Marcin Domaszewicz (1364) w pierwszym meczu wygrał z Rosjaninem Dmitrijem Kalużnym 6:3, 6:2, w drugiej rundzie uległ Francuzowi Marcowi Auradou 3:6, 4:6, Marek Pokrywka uległ Japończykowi Taro Daniel 4:6, 4:6, a Tomasz Piekart przegrał z Rosjaninem Nikołajem Solovievem 2:6, 3:6.

W eliminacjach futuresa pań gra Magda Linette (1010). W pierwszym meczu była lepsza od Barbary Luz (Portugalia) 6:2, 6:1. W drugiej rundzie pokonała 6:4, 6:3 Słowaczkę Petrę Jurovą. Magda wygrała z Doroteją Eric (Serbia) 6:1, 6:3. W decydującym pojedynku zmierzy się z Greczynką Despiną Papamichail.

Wetzikon

W Szwajcarii pozostaną Dawid Olejniczak (449) i Marcin Gawron (na zdjęciu, 539). Zagrają w Wetzikon w kolejnym fururesie (carpet w hali, 10 tys. $). Dołączy do nich natomiast Grzegorz Panfil (575). Całe polskie trio ma już pewne miejsce w drabince głównej.

W Wetzikon – w turnieju o tej samem puli – walczyć będą też panie. Polską reprezentantką będzie w nim Justyna Jegiołka (580). W pierwszej rundzie zmierzy się z Larą Michel ze Szwajcarii, grającej dzięki „dzikiej karcie”.

Trydent

We włoskim Trydencie nowy rok tenisowy zainaugurował Mikołaj Szmyrgała (1327). Walczył w eliminacjach halowego futuresa (korty twarde, 15 tys. $).

W pierwszym meczu pokonał Włocha Marco Di Maro 6:3, 6:2. W spotkaniu o awans przegrał z innym graczem z Italii – Andreą Agazzim (1211) 5:7, 4:6.

Polak wszedł do turnieju głównego jako LL. Przegrał z rutynowanym Włochem Andreą Stoppinim (245) 5:7, 2:6.

Mikołaj nie wystąpił w turnieju gry podwójnej. Wraz z Matthiasem Wolfem (Włochy) walkowerem przegrali z Gianmarco Giua i Marlonem Sterni (Włochy).

Poitiers

Paweł Lisiak w kwalifikacjach we francuskim Poitiers (korty twarde w hali, 15 tys. $+H), przegrał z „1” Kenny De Schepper (Francja) 3:6, 3:6.

Albufeira

Czterej polscy tenisiści walczą w Portugalii, w eliminacjach do turnieju w Albufeira (korty twarde, 10 tys. $). Do awansu potrzebują wygrania czterech spotkań.

Mateusz Szmigiel (861), rozstawiony z „3” miał w pierwszej rundzie wolny los, w drugiej rundzie pokonał Rumuna Costina Dimitru 7:6 (0), 6:1. Enrique Lopez Perez (1481, Hiszpania) będzie przeciwnikiem Mateusza w kolejnym pojedynku.

Piotr Gadomski (883), eliminacyjna „6”, po ciężkim meczu okazał się lepszy od Brytyjczyka Nicka Cavaday 5:7, 7:6 (4), 6:1. W spotkaniu trzeciej rundy będzie walczył z Jeremim Caylą (Francja).

Artur Romanowski (1789) pokonał w trzech setach Hiszpana Juana Madrida Sedarrę (bez rankingu) 4:6, 7:5, 6:0. W drugim meczu pokonał 6:2, 6:0 Portugalczyka Vasco Valverde. W trzecim meczu zmierzy się z Rumunem Adrianem Cruciatem (862).

Kuba Piter wygrał z Pedro Rodriguesem (Portugalia) 6:1, 6:3, w drugiej rundzie pokonał Niemca Richarda Waita (1012) 6:4, 1:6, 7:6 (6). Kolejnym rywalem będzie Alejandro Garcia Ferrero (1652, Hiszpania).

Amiens

We francuskim Amiens (korty twarde w hali, 10 tys. $) będzie rywalizować 17-letnia Katarzyna Kawa (679). W pierwszej rundzie spotka się z kwalifikantką. Polka w lutym dotarła do finału futuresa na Majorce.

Bath

Katarzyna Piter (329) zamierza wystąpić w halowym futuresie w brytyjskim Bath (korty twarde, 10 tys. $). Utalentowana zawodniczka powinna być rozstawiona w tej imprezie.

Kategoria: