Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Ruud - A. Zverev 6:3, 6:4, 6:0; Djokovic - Alcaraz 6:3, 5:7, 6:1, 6:1; L. Fernandez/Townsend - Gauff/Pegula 6:0, 6:4; S-W. Hsieh/Hinyu Wang - Melichar-Martinez/E. Perez 6:2, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Weekend pełen wrażeń w magicznym Beskidzie Sądeckim

W pierwszy weekend sierpnia w Hotelu Klimek SPA w Muszynie-Złockie po raz czwarty odbędzie się Turniej Tenisowy Artystów Klimek Cup.

Równolegle z turniejem, Muszyna świętować będzie dni wód mineralnych. To już czwarta edycja corocznego spotkania gwiazd polskiego kina i estrady.

Od 3 do 5 sierpnia na kortach tenisowych czterogwiazdkowego Hotelu Klimek SPA będą ze sobą rywalizować m. in. Urszula Dudziak, Anna Guzik, Olga Bończyk, Henryk Sawka, Maja Cyrwus, Piotr Cyrwus, Tomasz Stockinger, Robert Janowski, Zbigniew Górny, Michał Milowicz, Robert Rozmus, Krzysztof Hanke, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Piotr Skarga, Wojciech Skibiński.

– Wielu uczestników weżmie udział w turnieju po raz kolejny, ale pojawiają się też debiutanci, tak jak to było w każdej z dotychczasowych edycji – mówi Rafał Klimek, właściciel Hotelu Klimek SPA i organizator turnieju. – To magia miejsca, jakim jest Beskid Sądecki oraz atmosfera pikniku i zabawy w połączeniu z nutką rywalizacji sprawia, że rok rocznie wielu znanych polskich artystów przybywa do nas w ten wakacyjny weekend.

W trakcie Klimek Cup dobrze bawią się nie tylko zawodnicy turnieju. Tenisowym rozgrywkom towarzyszy piknik, zorganizowany specjalnie dla okolicznych mieszkańców i hotelowych gości.

Ponadto uczestnicy turnieju oprócz sportowych emocji dostarczają przybyłym gościom i kibicom wiele rozrywki. Wieczorami odbywają się występy, a w przerwach między meczami artyści rozbawiają kibiców improwizowanymi piosenkami, tańcem i nietuzinkowymi dowcipami. Wstęp na imprezę, jak co roku, dla wszystkich jest bezpłatny.

Od dwóch lat, równolegle z turniejem, odbywa się Święto Wód Mineralnych. To dni promujące wody lecznicze z Muszyny i okolic, wykorzystywane do kuracji pitnej, kąpieli czy aerozoterapii.

To także święto okolicznych mieszkańców i gości odwiedzających te tereny. Tegoroczne Święto Wód Mineralnych odbędzie się 4 i 5 sierpnia, na które zaplanowano szereg wydarzeń artystycznych, zabaw i konkursów dla dzieci oraz koncert Kayah.

Kategoria: