MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Wiedeń ATP – Kubot przełamał złą passę tylko na moment

Łukasz Kubot walczy w Erste Bank Open w Wiedniu.

Polak (74 w światowym rankingu) w imprezie w stolicy Austrii (korty twarde w hali, 501 tys. €) uniknął rywalizacji w eliminacji.

Po raz ostatni mecz w turnieju głównym ATP wygrał w Wimbledonie. W Wiedniu pokonał Niemca Floriana Mayera (43) 7:6 (1), 6:4.

W pierwszym secie Luki nie wykorzystał trzech breakpointów. W tie-breaku spisał się rewelacyjnie (7:1). Żle rozpoczął drugą partię. Stracił podanie (0:2).

Szybko uzyskał przełamanie powrotne (2:3). W kluczowym seta obronił breakpointa (4:4), a po chwili odebrał podanie Niemcowi (5:4). Skutecznie serwował na mecz (6:4).

Kluczem do wygranej były returny z backhandu i skuteczna gra przy siatce. W poniedziałkowej klasyfikacji ATP Kubot wyprzedzi Michała Przysiężnego i ponownie będzie drugą rakietą w naszym kraju.

W 1/8 finału Łukasz przegrał z Włochem Fabio Fogninim (17) 5:7, 2:6. Dobrze rozpoczął pojedynek (2:0), ale w kolejnych gemach wyrażnie lepszy był zawodnik z Italii.

Drabinka singla w Wiedniu – Kliknij tutaj

W kolejnych tygodniach Kubot zagra w eliminacjach zawodów w Bazylei i Paryżu. W Szwajcarii wystąpi także w grze podwójnej. Jego deblowym partnerem będzie Włoch Andreas Seppi.

W grze podwójnej w Austrii z dwójką rozstawieni zostali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Ich przeciwnikami w pierwszym meczu byli Andre Begemann i Martin Emmrich, których pokonali kilka dni temu w Szanghaju. Tym razem także okazali się skuteczniejsi 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale Polacy przegrali z Czechem Jaroslavem Levinskim i Mate Paviciem z Chorwacji 4:6, 7:6 (2), 6:10.