Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Wiele zmian u Kowalczyka

przez maka

Mateusz Kowalczyk rozstał się w tym tygodniu z Łukaszem Kuboszkiem. Stracili też z Tomaszem Bednarkiem sponsora strategicznego.

W sobotę Mateusz wywalczył wraz z kolegami z Carbo-Koks Górnik Bytom drużynowe mistrzostwo Polski. Od poniedziałku startować będzie w krajowym czempionacie seniorów w Szczecinku.

Wystąpi w trzech turniejach, w singlu, deblu (wraz z Grzegorzem Panfilem) i mikście (z Paulą Kanią).

– Po starcie w Szczecinku, powinniśmy polecieć z Tomkiem do Bastad lub Stuttgartu. Jesteśmy pierwszym rezerwowym duetem na liście zgłoszeń. Jest więc duża szansa, że będziemy mieli okazję powalczyć w kolejnym turnieju ATP – podkreśla Kowalczyk.

Póżniej Mateusz i Tomek wystąpią w challengerze Poznań Porsche Open, a następnie zagrają w imprezie ATP w chorwackim Umag.

– Straciliśmy sponsora, którym były Zakłady Remontowe Energetyki Katowice, a cztery dni temu zakończyłem współpracę z trenerem Łukaszem Kuboszkiem – wyjawia tenisista. – Chcę się cały czas rozwijać, dlatego też podjąłem taką decyzję. W swoim otoczeniu mam dużo życzliwych mi osób i wierzę, że te zmiany wyjdą mi na dobre.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności