MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wimbledon 2012 – Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska jest rozstawiona z trójką w Wimbledonie.

Polka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego. W 1/4 finału pokonała Rosjankę Marię Kirilenko (19) 7:5, 4:6, 7:5.

Dziewczyny znają się znakomicie. Kilka lat temu regularnie tworzyły parę deblową. Aga ma korzystny bilans spotkań z Rosjanką. Wygrała z nią pięć razy, dwa razy schodziła z kortu pokonana.

Aga nie wykorzystała szans na breaka (0:1). W trzecim gemie spotkanie zostało przerwane na kilka minut przez opady deszczu.

Polka wybroniła się przed stratą podania (2:2). Przełamała rywalkę (3:2). Nie wykorzystała dwóch breakpointow (4:3). Ponownie deszcz w Londynie.

Zawodniczki wróciły na kort. Isia nie wykorzystała dwóch piłek setowych (5:4). Nieskutecznie serwowała na seta (5:5).

Po raz drugi odebrała serwis Rosjance (6:5).Przy czwartej okazji sięgneła po seta (7:5). Drugą partię Aga rozpoczęła od breaka (1:0).

Nie utrzymała przewagi (1:1). Kolejne gemy dla podających (3:3). W siódmym krakowianka zdobyła drugie przełamanie (4:3).

Maria odpowiedziała rebreakiem (4:4). Radwańska po raz trzeci straciła serwis (4:6).

Zawodniczki wznowiły grę. Po przerwie Polka zdobyła breaka (1:0), ale nie utrzymała własnego podania (1:1). Następne gemy dla serwujących (4:4).

Z powodu opadów spotkanie zostało pierwotnie przełożone na środę.

Udało się je jednak dokończyć na korcie centralnym. W jedenastym gemie decydującej partii Polka przełamała rywalke (6:5). Skutecznie serwowała na mecz (7:5).

Pojedynek rozpoczął się o godzinie 15.18. Zakończył się po siedmiu godzinach i 30 minutach.

Po ostatniej piłce Polka podzieliła się swoimi wrażeniami – Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz pierwszy w Wielkim Szlemie jestem w półfinale. Naprawdę nie jestem w stanie tego opisać.

– Praktycznie ten mecz trwał cały dzień. Czekałam w szatni, nie wiedziałam kiedy wyjdę na kort. To nie było łatwe. Ostatecznie mecz przeniesiono pod dach i cieszę się, że udało mi się wygrać po prawie trzech godzinach walki – mówiła szczęliwa.

– Teraz czeka mnie mecz z Kerber. Znamy się bardzo dobrze, rozegrałyśmy kilka dobrych pojedynków. Oczywiście postaram się pokazać z jak najlepszej strony i awansować do finału – dodała Isia.

W półfinale krakowianka zagra z Niemką Angelique Kerber (8).