MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wimbledon 2012 – Williams pokonała Radwańską

Agnieszka Radwańska nie wywalczyła w Londynie swojego pierwszy tytuł wielkoszlemowy.

Siedem lat temu Polka wygrała juniorski Wimbledon. Dziś miała szansę na powtórzenia tego wyniku w seniorskiej rywalizacji.

W finale przegrała z czterokrotną zwyciężczynią Wimbledonu Amerykanką Sereną Williams 1:6, 7:5, 2:6.

Amerykanka wygrała własne podanie (0:1). Agnieszka obroniła dwa breakpointy, ale przy trzecim straciła serwis (0:2).

Serena gra coraz pewniej i mocniej. Polka chyba jednak osłabiona chorobą. Została przełamana po raz drugi (0:4).

Pierwszy gem trafił na jej konto (1:5). Przegrała pierwszego seta (1:6). W Londynie zaczęło padać. To był krótki opad i nie było potrzeby zasuwać dachu.

Zawodniczki wróciły na kort. Po przerwie Isia utrzymała podanie (1:0). Tym samym odpowiedziała Williams (1:1).

W trzecim gemie krakowianka straciła serwis (1:2). Agnieszka walczy dzielnie i odrabia stratę (4:4). Utrzymała podanie (5:4). Drugie przełamanie dało Isi seta (7:5).

W decydującej partii Polka obroniła breakpointa (1:0). Ponownie wybroniła się przed breakiem (2:1). W piątym i siódmym gemie została przełamana (2:5). Przegrała (2:6).

Agnieszka po meczu powiedziała – To nie był mój dzień. Spróbuje w kolejnym roku.

– To były dwa najpiękniejsze tygodnie mojego życia. Cieszę się, że grałem tu w finale – dodała ze łzami w oczach Polka.

Awansując do finału Isia zapewniła sobie awans na drugą pozycję w klasyfikacji WTA. .