MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Wimbledon 2013 – udany rewanż Janowicza

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot mieli walczyć w Londynie w meczach trzeciej rundy.

Janowicz (22 w klasyfikacji ATP) wygrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro (16) 7:6 (6), 6:3, 6:4. W czwartej rundzie rywalem Jurka będzie w poniedziałek Austriak Jurgen Melzer (37).

Przebieg

Hiszpan przełamał serwis Polaka (0:2). Obronił dwa breakpointy (1:4). Świetny skrót dał Jerzykowi przełamanie powrotne (3:4). W tie-breaku zwyciężył 8:6.

W drugiej partii bez breaków do stanu (4:3). W ósmym gemie łodzianin odebrał podanie Almagro (5:3). Asem zakończył tego seta (6:3).

W trzeciej odsłonie gemy dla podających (4:4). Jurek przełamał serwis rywala (5:4). Własnym podanie, asem serwisowym przy piłce meczowej zakończył seta (6:3) i całe spotkanie.

Jeszcze dziś na korcie 18 Kubot (130) miał zmierzyć się z Benoit Paire (27). Z powodu deszczu spotkanie zostało przełożone na sobotę. Polak już cztery razy przegrał z Francuzem. W przypadku wygranej wróci do czołowej setki światowej klasyfikacji.