MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Wraca dawna Ula Radwańska

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy challengera w Tokio (korty twarde, 100 tys. $+H). Pewnie pokonała zdolną Szwajcarkę.

U. Radwańska66
S. Voegele03

Polka jest w świetnej dyspozycji. W eliminacjach dwóm Japonkom oddała tylko po gemie. W meczu przeciwko Stefanie (125 w rankingu WTA, ale w marcu była już 63) spisała się rewelacyjnie.

Ula świetnie serwowała. Nie dała się przełamań ani razu (rywalka miała tylko jednego breakpointa). Bardzo dobrze też returnowała.

W pierwszym secie uzyskała aż trzy breaki (mimo dwóch asów Szwajcarki). Zwyciężyła w nim 6:0 (32:20 w wygranych akcjach).

Druga partia była już bardziej wyrównana. Jednak jedno przełamanie przesądziło o zwycięstwie Radwańskiej (6:3).

O ćwierćfinał Urszula zagra z Japonką Ayumi Moritą (98), z którą wygrała na trawie, a przegrała na korcie ziemnym.

W grze podwójnej w poniedziałek Ula i Ukrainka Olga Savchuk wygrały z Japonkami Chiaki Okadaue i Mari Tanaka. Przegrały pierwszą partię 1:6, a w drugim secie zwyciężyły 6:1. W supertie-breaku obroniły kilka piłek meczowych. Triumfowały 15:13.