MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Wygrana Tomka i Mateusza

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk awansowali do drugiej rundy eliminacji w Wimbledonie.

Pokonali parą brazylisko-niemiecką Marcos Daniel i Frank Moser 6:4, 6:2.

W pierwszej partii bez przełamań do stanu (3:3). W siódmym gemie Poalcy wywalczyli breaka (4:3). Kolejny gemy dla serwujących (5:4). Bialo-czerwoni utrzymali przwagę do końca seta. Wygrywają 6:4.

Dobry początek drugiej partii w wykonaniu Polaków. Prowadzą z przełamaniem (2:1). Drugi break dla Tomka i Mateusza (4:1). Rywale odrabiają część strat (4:2).

Biało-czerwoni odpowiadają trzecim odebraniem serwisu przeciwnikom (5:2). Swoim podaniem kończą seta (6:2).

……………………………………..

31- letni Marcos był w 2005 roku 102 deblistą świata, obecnie zajmuje 259 lokatę. W tym sezonie (z Thomazem Belluccim) docierał do półfinału w Costa Do Sauipe, w którym przegrał z Kubotem i Marachem oraz Curitibie (w parze z Tiago Fernandesem).

Dwa lata starszy Frank to specjalista od gry deblowej. Rok temu był już 72, aktualnie jest 129. Walczył w jednym finale zawodowej imprezy w Los Angeles (2009). Jego najlepszy tegoroczny wynik to finał challengera w Baton Rouge (z Chrisem Guccione).