MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Wygrane Fryty i Matki oraz Kubota i Maracha

Trzech Polaków – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski i Łukasz Kubot – awansowało do trzeciej rundy debla w US Open.

Rywalami Fryty i Matki byli Amerykanie – niezwykle zdolny nastolatek Ryan Harrison i bardzo doświadczony Robert Kendrick.

Fyrstenberg/Matkowski667
Harrison/Kendrick736

W pierwszym secie obydwa duety pewne wygrywały przy swoich podaniach. W tie-breaku wyrażnie lepsi byli Amerykanie. Polacy przegrali aż 2:7.

W drugiej partii biało-czerwoni przełamali przeciwników w szóstym gemie (4:2). Wyrównali stan meczu (6:3).

Mariusz i Marcin znakomicie rozpoczęli trzeciego seta. Zdobyli breaka (1:0) i z ogromnym trudem utrzymali podanie (2:0). Długo mieli przewagę przełamania (5:4). Serwowali na mecz, ale dali się przełamać (5:5).

Trzeci gem z rzędu dla tenisistów z USA (5:6). Nasi zawodnicy doprowadzili jednak do stanu 6:6. W tie-breaku Polacy przegrywali 3:4, ale końcowe akcje należały do nich (7:4).

W trzeciej rundzie Mariusz i Marcin zmierzą się z Francuzem Jeremy Chardy i Niemcem Christopherem Kasem.

Przeciwnikami Łukasza Kubota i Olivera Maracha byli Niemiec Benjamin Becker i Argentyńczyk Leonardo Mayer.

Kubot/Marach66
B. Becker/L. Mayer24

Luki i Oli przełamali rywali w trzecim gemie (2:1). Mayer i Becker błyskawicznie im się zrewanżowali (2:2). Trzeci break z rzędu (3:2). Pierwsi niemoc serwisową przełamali nasi zawodnicy (4:2). Uzyskali podwójnego breaka (5:2). Sięgnęli po pierwszego seta (6:2).

W drugiej partii Łukasz i Oliver wywalczyli przełamanie znów w trzecim gemie (2:1). Przewagę breaka utrzymali do końca seta (6:4) i zarazem meczu.

O ćwierćfinał zagrają z Portugalczykiem Frederico Gilem i Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem.