Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

Wygrane Halickiej i Stelmaszaka we Wrocławiu

Juniorzy rywalizowali we Wrocławiu w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym.

Zawody odbyły się na kortach Klubu Sportowego Matchpoint Wrocław.

W rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Kacper Stelmaszak (Matchpoint Wrocław), który w finale wygrał z Konradem Mularczykiem (ZTT Złotoryja).

W deblu triumfowali Maciej Kierkuś ( (Match Point Wrocław) i Mularczyk pokonując Dawida i Dominika Kinastowskich (Dolnośląskie) 7:6 (3), 6:4.

WYNIKI

Pierwsza runda: (1) Kon. Mularczyk – Terliński 7:6 (7), 6:0; Daw. Kinastowski – Gębski 6:1, 6:0; Duś – Pożniak 6:1, 6:4; Stypułkowki – (8) Zielonka 6:3, 4:6, 6:4; (4) Charkiewicz – Jantos 6:4, 6:1; Dmochowski – Kokuklewski 6:0, 6:0; Sobkowiak – Steinberger 6:7 (10, 6:3, 6:2; Hurkacz – (5) Apelt-Ciupiński 4:6, 6:4, 6:4; (6) Dom. Kinastowski – Lemiesz 6:2, 6:3; Morkowski – Gronowalski 6:0, 6:0; Ziembikiewicz – Kaczmarek 3:6, 6:1, 6:3; Owczarz – (3) Kierkuś 6:3, 6:3; (7) Stelmaszak – Andrzejczuk 7:6 (4), 6:0; Wieczorek – Tokarczyk 6:4, 6:2; Bielecki – Widuch 6:0, 6:3; (2) Kaleta – Ciekalski 6:4, 6:2.

Druga runda: Kon. Mularczyk – Daw. Kinastowski 6:2, 5:7, 6:1; Duś – Stypułkowki 6:2, 6:2; Charkiewicz – Dmochowski 7:6 (4), 5:7, 6:2; Hurkacz – Sobkowiak 6:3, 3:6, 6:3; Dom. Kinastowski – Morkowski 6:4, 6:2; Owczarz – Ziembikiewicz 6:1, 6:1; Stelmaszak – Wieczorek walkower; Kaleta – Bielecki 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Kon. Mularczyk – Duś 4:6, 6:2, 6:2; Charkiewicz – Hurkacz 6:2, 4:1 i krecz Huberta; Dom. Kinastowski – Owczarz 6:2, 6:4; Stelmaszak – Kaleta 7:6 (5), 3;0 i krecz Filipa.

Półfinały: Kon. Mularczyk – Charkiewicz 6:4, 7:5; Stelmaszak – Dom. Kinastowski 6:2, 7:5.

Finał: Stelmaszak – Kon. Mularczyk 6:2, 6:4.


Wśród dziewcząt w finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki – Weronika Halicka (ŁKT Łódż) i Katarzyna Witos (Tenis Klub Ostróda).

Skuteczniejsza okazała się Halicka, która w całym turnieju nie straciła seta.

W grze podwójnej zwyciężyły Marcjanna Owczarek (Return Radom) i Paulina Rustecka (Ożarów Mazowiecki). W finałowej potyczce pokonały Natalię Lewińską i Monikę Przybył (obie KT Jelenia Góra) 6:3, 7:5.

WYNIKI

Pierwsza runda: (1) Halicka – bye; Oehme – Nowak 6:2, 6:2; Ryndak – Kulesza 6:4, 7:5; (7) E. Morkowska – bye; (3) Lewińska – bye; Kostek – bye; Rustecka – bye; (6) Wysoczańska – bye; (5) Przybył – bye; Owczarek – Gergont 6:1, 6:1; Gzik – bye; (4) Stelmaszak – bye; (8) A. Morkowska ; Dyba – Belec 7:5, 7:5; Wożniewska – Kusz 7:5, 6:7 (2), 7:6 (5); (2) Witos – bye.

Druga runda: Halicka – Oehme 6:0, 6:2; E. Morkowska – Ryndak 7:6 (2), 6:2; Lewińska – Kostek 6:4, 6:1; Wysoczańska – Rustecka 6:1, 6:1; Owczarek – Przybył 6:3, 6:4; Stelmaszak – Gzik 6:0, 6:1; Dyba – A. Morkowska 6:4, 6:1; Witos – Wożniewska 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Halicka – E. Morkowska 6:1, 6:0; Lewińska – Wysoczańska 6:2, 3:6, 3:1 i krecz Kasi; Owczarek – Stelmaszak 6:3, 6:2; Witos – Dyba 6:3, 6:3.

Półfinały: Halicka – Lewińska 6:2, 6:1; Witos – Owczarek 7:5, 6:2.

Finał: Halicka – Witos 6:1, 6:4.

Kategoria: