Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.

Archiwum

Wrocław Open 2015 – wyniki – awans Kapasia i Majchrzaka

Od soboty rozgrywany jest challenger ATP Wrocław Open 2015.

Zmagania odbywają się w hali Orbita (najważniejsze mecze) i na kortach AZS. W puli nagród jest 85 tysięcy €+hospitality.

W turnieju z Polaków walczą Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Dembek i Andriej Kapaś.

Pierwszy do drugiej rundy awansował Kapaś. Pokonał Chorwata Mate Delicia. W meczu dwóch zdolnych nastolatków – Majchrzak był wyrażnie lepszy od Dembka.

Odpadł Przysiężny. Przegrał z Belgiem Stevem Darcisem po bardzo wyrównanym spotkaniu. Nie wykorzystał piłki meczowej w dziesiątym gemie trzeciego seta.

Z turniejem pożegnali się też Kubot i Hurkacz. Łukasz przegrał pechowo, a ponadto nabawił się urazu ramienia.

– Szkoda, że tak minimalnej porażki doznałem przed własną, tak świetną publicznością – podkreślił Kubot.

Na brawa zasłużył Hubert, który walczył jak równy z równym z Litwinem Ricaradasem Berankisem. Serwował nawet z prędkością 241 km/h.

– Niewiele mi zabrakło. Grałem całkiem dobrze i wierzę, że za rok już mi niczego nie zabraknie do zwycięstwa – mówił Hurkacz.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Berankis – Hurkacz 7:6 (4), 7:5; Majchrzak – Dembek 6:3, 6:0; Fucsovics – Marterer 3:6, 7:6 (3), 7:6 (1); (6) Marchenko – Kovalik 6:4, 6:0; Mertl – (4) Nedovyesov 6:7 (3), 7:6 (7), 7:6 (1); Kapaś – M. Delic 6:4, 6:2; Basic – Djere 6:3, 6:4; (5) Huta Galung – Bachinger 6:1, 6:7 (5), 6:3; (7) Berrer – Michon 4:6, 6:2, 6:3; Zopp – Dancevic 6:4, 6:3; Hernych – M. Fischer 6:3, 6:3; (3) Dustov – Petzschner 7:6 (3), 6:7 (3), 6:1; An. Martin – (8) Desein 7:6 (5), 6:4; Kravchuk – Nielsen 6:7 (5), 6:2, 6:3; Arnaboldi – Kubot 4:6, 6:3, 7:6 (4); (2) Darcis – Przysiężny 7:6 (4), 3:6, 7:6 (5).

Druga runda: Berankis – Majchrzak; Fucsovics – Marchenko; Mertl – Kapaś; Basic – Huta Galung; Berrer – Zopp 6:3, 7:6 (6); Dustov – Hernych; Kravchuk – An. Martin 6:4, 6:4; Darcis – Arnaboldi 7:5, 6:2.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Betov/Bury – Dustov/Mertl 6:3, 6:4; Dancevic/Kapaś – Terczyński/Walków 6:2, 6:4; (3) Meffert/F. Moser – Majchrzak/J. Zieliński 4:6, 7:6 (1), 10:8; Koolhof/Middelkoop – Desein/Motti 6:3, 7:6 (5); Petzschner/Puetz – Jebavy/Zelenay 6:4, 6:7 (3), 10:6; (4) Elgin/Nedovyesov – Arnaboldi/Fucsovics; An. Martin/Peng – Koniusz/Kowalczyk 6:3, 1:6, 10:7; (2) Huta Galung/Kravchuk – Hurkacz/Przysiężny.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) Karatsev – Koolhof 6:3, 6:2; Arvidsson – Middelkoop 6:2, 6:3; Rosenholm – Diarra 7:6 (5), 7:6 (2); (7) Basic – Mik. Jędruszczak 6:3, 6:4; (2) M. Fischer – Konecny 6:4, 6:3; Brands – Mannapov 6:4, 6:4; Eriksson – Masur 4:6, 6:4, 7:6 (5); (5) Djere – Terczyński 6:2, 7:5; Bury – (3) Pavlasek 7:6 (4), 3:6, 7:6 (7); Elgin – Horansky 6:4, 6:7 (5), 6:0; Betov – Blecha 6:4, 7:6 (1); Nielsen – (8) Gaio 7:5, 6:2; (4) Brkic – Ivanov 7:6 (2), 6:7 (5), 6:3; Gawron – Drzewiecki 7:6 (3), 1:6, 6:3; Walków – Hultkrantz Chesneau 6:2, 6:4; Marterer – (6) Langer 3:6, 6:1, 2:3 i krecz Nilsa.

Druga runda: Arvidsson – Karatsev 4:6, 6:4, 7:5; Basic – Rosenholm 4:6, 7:5, 6:4; M. Fischer – Brands 7:6 (5), 3:6, 6:3; Djere – Eriksson 7:6 (3), 4:6, 6:3; Elgin – Bury 7:6 (4), 7:6 (3); Nielsen – Betov 6:3, 6:3; Brkic – Gawron 3:6, 6:2, 7:6 (6); Marterer – Walków 6:2, 6:1.

Trzecia runda: Basic – Arvidsson 3:6, 6:4, 7:6 (3); Djere – M. Fischer 7:6 (4), 4:6, 6:3; Nielsen – Elgin 6:3, 3:6, 7:6 (4); Marterer – Brkic 6:3, 3:6, 7:6 (5).

Plan gier na czwartek w Wrocław Open – Kliknij tutaj

Wstęp na wszystkie turniejowe mecze jest bezpłatny.


Triumfator zawodów otrzymała statuetkę krasnala-tenisisty – wykonaną z brązu. Tworzy go rzeżbiarka Beata Zwolańska-Hołod, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i autorka znacznej części słynnych już wrocławskich krasnali.

Puchar Davisa: Polska – Litwa – bilety i program

W dniach 6-8 marca Polacy zmierzą się w Płocku z Litwinami w spotkaniu Pucharu Davisa.

Zwycięzca pojedynku pierwszej rundy rozgrywek w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej spotka się z Ukraińcami 17-19 lipca.

Płocka Orlen Arena znajduje się na placu Celebry Papieskiej, przy stadionie Wisły. Widowiska sportowe może w niej oglądać ponad 5 tysięcy osób.

Mecze odbędą się na korcie twardym (Rebound Ace) – piłkami Dunlop Fort TP All Court.

Kup bilety

Sprzedaż biletów rozpoczęła się 17 lutego o godz. 8. Ceny biletów w zależności od sektora: 30 zł, 40 zł, 60 zł (dzień).

Bilet VIP (strefa VIP + catering) 200 zł (dzień). Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo. Osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich bilet 39 zł + 1 zł opiekun.

Nie będzie karnetów. Bilety można kupić wyłącznie przez www.abilet.pl i w punktach sprzedaży Abilet.pl – www.abilet.pl/punkty-sprzedazy

Przedsprzedaż dla posiadaczy licencji PZT (zawodnicy, trenerzy, dyrektorzy turniejów, seniorzy i amatorzy, licencje Tenis 10) zacznie się 16 lutego o godz. 10. Szczegółowe informacje PZT prześle mailem.

Program

6 marca: ceremonia otwarcia (godz. 15.45), pierwszy mecz singlowy (16), sesja autografowa, drugie spotkanie singlowe.

7 marca: mecz deblowy (godz. 14).
pokaz tenisa na wózkach

8 marca: pierwszy mecz singlowy (godz. 14), sesja autografowa, ewentualny drugi pojedynek singlowy.

ITF Juniors – Kowalski w ćwierćfinale w Finlandii

Polacy grali w fińskiej Kaarinie w turnieju ITF juniorów.

W ALK Open 2015 (korty twarde w hali, grade 4) Adrian Kowalski pokonał Estończyka Kristjana Tamma 7:5, 7:6 (2) i Łotysza Gustavsa Lukstinsa 6:4, 7:5. W ćwierćfinale uległ Estończykowi Matiasowi Siimarowi 2:6, 3:6.

Cezary Walkusz wygrał z Finem Jussi Tiainenem 6:3, 6:0, ale przegrał z Litwinem Tadasem Babelisem 2:6, 2:6.

Maksymilian Raupuk uległ Szwajcarowi Luce Keistowi 4:6, 4:6, a Maciej Autuch nie sprostał Estończykowi Kristoferowi Siimarowi 2:6, 1:6.

Challengery ITF – Linette z tytułem w Indiach

Polki wystąpiły w challengerach ITF w Szwajcarii, Indiach i Niemczech.

Kreuzlingen

Magdalena Fręch (445 w rankingu WTA) i Justyna Jegiołka (398) prosto z mistrzostw Polski w Bydgoszczy udały się do Szwajcarii na ITF Women’s Circuit UBS Thurgau (carpet w hali, 50 tys. $ w puli nagród).

W eliminacjach Fręch pokonała Francuzkę Caroline Romeo (574) 4:6, 6:4, 6:2 i Chorwatkę Silvię Njiric (441) 7:6 (4), 7:5. W spotkaniu o awans uległa Brytyjce Tarze Moore (360) 6:4, 5:7, 6:7 (3).

Jegiołka wygrała z Serbką Mariną Kachar (511) 6:4, 6:4 i Niemką Yaną Morderger (1004) 2:6, 7:6 (4), 7:6 (8). W meczu o awans przegrała z Czeszką Jesiką Maleckovą (437) 4:6, 2:6.

W turnieju głównym Paula Kania (162) pokonała Szwajcarkę Ninę Stadler (857) 6:2, 6:2, ale uległa Czeszce Kristynie Pliskovej (137) 4:6, 2:6.

Natomiast lucky loser Jegiołka zrewanżowała się Maleckovej i wygrała 6:2, 6:2. Nie sprostała jednak Łotyszce Jelenie Ostapenko (260) 1:6, 2:6.

W deblu Kania i Niemka Laura Siegemund (duet nr 2) przegrały z Serbką Vesną Dolonc i Łotyszką Jeleną Ostapenko 6:1, 4:6, 6:10.

Jegiołka i Szwajcarka Jil Teichmann wygrały z Niemkami Tayisiyą i Yaną Morderger 6:7 (4), 6:4, 10:4. Zagrają w ćwierćfinale z Ukrainkami Ludmiłą i Nadią Kichenok.

New Delhi

Magda Linette (129) wybrała się do Indii. W New Delhi (korty twarde, 25 tys. $) została rozstawiona z dwójką. Wygrała z kwalifikantką z Francji – Estelle Cascino (467) 7:5, 6:2.

Była lepsza też od Japonki Miyu Kato (403) 7:6 (4), 6:1, Rumunki Cristiny Ene (459) 6:2, 6:4 i Słowenki Dalili Jakupovic 6:2, 6:3.

W finale pokonała Tadeję Majeric (253) 6:1, 6:1. Zdobyte punkty (50) pozwolą jej awansować 2 marca o kolejne 10-11 miejsc.

W grze podwójnej poznanianka i Ling Zhang (Hongkong) pokonały Hinduski Sowjanyę Bavisetti i Karman Kaur Thandi 3:6, 6:2, 10:3. W ćwierćfinale przegrały z Chinkami Hao Chen Tang i Zhaoxuan Yang 7:6 (5), 4:6, 5:10.

Altenkirchen

Sandra Zaniewska (341) wraca do zawodowych rozgrywek w turnieju Altenkirchen Ladies Open (carpet w hali, 25 tys. $). Jako ostatnia zakwalifikowała się do głównej drabinki.

Wygrała z Włoszką Anastazją Grymalską (285) 7:6 (3), 7:6 (3), ale uległa Francuzce Oceane Dodin (146) 6:7 (4), 3:6.

W grze podwójnej Agata Barańska i Holenderka Quirine Lemoine przegrały z Czeszką Barborą Krejcikovą i Turczynką Pemrą Ozgen 2:6, 3:6.

Zaniewska i Niemka Anna Klasen pokonały Rosjankę Kristinę Kislyak i Niemkę Felicitas Runkel 6:2, 6:1 oraz Krejcikovą i Ozgen 6:1, 6:1.

W półfinale uległy Austriaczce Sandrze Klemenschits i Niemce Tatjanie Malek 2:6, 7:6 (0), 8:10.

Halowe mistrzostwa Polski juniorów

W Centrum Tenisowym Hart w Zawadzie rozgrywane są halowe mistrzostwa Polski juniorów (do lat 18).

W gronie dziewcząt prezentują się m.in. Patrycja Polańska, Anastazja Shoshyna, Katarzyna Wysoczańska czy Oliwia Szymczuch.

Wśród chłopców w gronie faworytów są Piotr Matuszewski, Przemysław Michocki, Patryk Królik.

Dzikie karty otrzymali Julia Oczachowska, Adrianna Sosnowska, Klara Siłka, Karolina Jaśkiewicz, Piotr Śmietana, Bartosz Łosiak, Mikołaj Wrzoł i Bartłomiej Andrzejczak.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Polańska – Nosek 6:3, 6:1; Jędrzejczak – Zajda 6:4, 6:1; Siłka – K. Jaśkiewicz 6:4, 6:4; (6) Szymczuch – Rojek 6:3, 6:1; (4) Wysoczańska – Sierzputowska 6:1, 7:5; Falkowska – Furmaniak 6:2, 7:5; Szczygielska – Szmit 7:5, 6:1; (8) Wira – Światłoń 7:5, 6:2; (7) Pindelska – Grzywocz 6:1, 6:3; Kubicz – Kunat 6:0, 6:1; Sosnowska – Kulesza 6:2, 7:6 (5); (3) Iwaniuk – Matuszak 6:2, 6:1; (5) Maślanka – Stepan 6:2, 6:3; Oczachowska – Górczyńska 6:3, 6:4; Bogus – Kacprzyk 6:2, 6:2; (2) Shoshyna – J. Skrzypczyńska 6:1, 6:0.

Druga runda: Polańska – Jędrzejczak 6:4, 6:3; Szymczuch – Siłka 6:2, 7:5; Wysoczańska – Falkowska 6:0, 6:3; Szczygielska – Wira 6:4, 3:6, 7:5; Kubicz – Pindelska 6:1, 6:3; Sosnowska – Iwaniuk 7:6 (2), 6:4; Maślanka – Oczachowska 6:4, 5:7, 7:5; Shoshyna – Bogus 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Szymczuch – Polańska 6:1, 6:3; Wysoczańska – Szczygielska 6:2, 6:2; Sosnowska – Kubicz 4:6, 6:4, 6:4; Shoshyna – Maślanka 6:2, 6:0.

Półfinały: Szymczuch – Wysoczańska; Shoshyna – Sosnowska.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) P. Matuszewski – Jantos 6:4, 6:3; Kaczmarek – Wrzoł 6:4, 6:2; B. Andrzejczak – Zapała 6:3, 3:6, 6:3; Morawski – (7) Piątek 7:6 (5), 6:2; Słowik – (4) Smolicki 6:3, 7:5; Wożnicki – Berszakiewicz 6:4, 6:0; Śmietana – Kimaszewski 3:6, 6:1, 6:1; (5) Krawczyński – Jan Gieysztor 6:2, 6:3; (8) W. Adamek – Tadyszak 6:2, 6:2; Mol – Kościk 6:0, 6:0; Karczmarczyk – Pyrkosz; (3) Królik – A. Pawlicki 6:2, 6:4; Kozielski – (6) Maroszek 6:3, 6:7 (7), 6:4; Łosiak – Bienkiewicz 3:6, 6:3, 7:5; M. Kwaśniewski – Filar 6:0, 6:3; (2) Michocki – Dopierała 6:4, 6:1.

Druga runda: P. Matuszewski – Kaczmarek 7:6 (4), 6:1; Morawski – B. Andrzejczak 7:5, 7:6 (5); Słowik – Wożnicki 6:3, 6:0; Krawczyński – Śmietana 6:2, 6:3; Mol – W. Adamek 6:2, 6:0; Królik – Karczmarczyk 2:6, 6:1, 6:1; Kozielski – Łosiak 1:6, 7:6 (5), 7:6 (4); Michocki – M. Kwaśniewski walkower.

Ćwierćfinały: P. Matuszewski – Morawski; Słowik – Krawczyński; Królik – Mol; Michocki – Kozielski.


DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Polańska/Wysoczańska – bye; Sierzputowska/Szczygielska – Grzywocz/Maślanka 1:6, 7:5, 11:9; (3) Szymczuch/Wira – bye; Falkowska/Górczyńska – K. Jaśkiewicz/Kunat 6:4, 6:0; Oczachowska/Siłka – Nosek/Stepan 7:6 (2), 6:4; Kubicz/Matuszak – (4) Kacprzyk/Kulesza 6:1, 6:4; Światłoń/Zajda – Pindelska/Sosnowska 2:6, 6:3, 10:3; (2) Iwaniuk/Rojek – bye.

Ćwierćfinały: Sierzputowska/Szczygielska – Polańska/Wysoczańska 4:6, 7:6 (1), 10:4; Szymczuch/Wira – Falkowska/Górczyńska 6:4, 6:3; Oczachowska/Siłka – Kubicz/Matuszak 3:6, 6:3, 10:8; Światłoń/Zajda – Iwaniuk/Rojek 1:6, 7:6 (4), 10:7.

Półfinały: Sierzputowska/Szczygielska – Szymczuch/Wira; Oczachowska/Siłka – Światłoń/Zajda.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Matuszewski/Michocki – bye; Słowik/Śmietana – Maroszek/Mol walkower; (4) W. Adamek/Kaczmarek – Krawczyński/Radwan 6:3, 5:7, 10:6; Dopierała/Morawski – Bienkiewicz/Pyrkosz 6:0, 6:3; Berszakiewicz/Jantos – Gieysztor/Gieysztor 6:2, 6:3; (3) Piątek/Zapała – B. Andrzejczak/Kimaszewski 6:3, 7:5; Kościk/Wożnicki – Kwaśniewski/A. Pawlicki walkower; (2) Królik/Smolicki – Karczmarczyk/Łosiak 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Matuszewski/Michocki – Słowik/Śmietana 6:2, 6:4; Adamek/Kaczmarek – Dopierała/Morawski 3:6, 6:1, 10:8; Berszakiewicz/Jantos – Piątek/Zapała 6:3, 6:2; Królik/Smolicki – Kościk/Wożnicki 6:1, 6:3.

Półfinały: Matuszewski/Michocki – Adamek/Kaczmarek; Berszakiewicz/Jantos – Królik/Smolicki.


ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: Sierzputowska – bye; K. Wiśniewska – Salwa 6:1, 6:2; Matuszak – bye; Podbioł – Jurczak 6:4, 6:4; Światłoń – bye; Baduchowska – K. Chmielowska 7:5, 6:4; Grzywocz – bye; Mencwel – Wiącek 6:0, 6:3; J. Skrzypczyńska – bye; Stępnik – Szeibe 6:2, 6:1; Kostka – bye; Zajda – N. Komar 6:0, 6:0; Ciura – N. Chmielowska 6:2, 6:2; Szmit – Komorowska 6:4, 6:2; Nosal – Wiewiór 6:4, 7:6 (5); Górczyńska – Stosiek 6:0, 6:0.

Druga runda: Sierzputowska – K. Wiśniewska 7:5, 6:2; Matuszak – Podbioł 6:0, 6:2; Światłoń – Baduchowska 6:3, 6:0; Grzywocz – Mencwel 7:5, 6:3; J. Skrzypczyńska – Stępnik 6:1, 6:0; Zajda – Kostka 6:0, 6:0; Szmit – Ciura 6:1, 6:0; Górczyńska – Nosal 6:1, 6:2.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Mol – bye; Podczaski – Mazurek 6:2, 6:2; A. Pawlicki – Radwan 6:2, 4:6, 6:2; Pyrkosz – Kulikowski 6:1, 7:5; Dopierała – Piętka 6:1, 6:2; Leśniewicz – Malmon 6:4, 6:3; Filar – Piekarek 1:6, 6:4, 6:3; Zamorski – Gryszczuk 6:1, 6:0; Kościk – J. Andrzejczak 6:0, 6:0; Stach – Filipowski 4:6, 6:2, 7:5; Bienkiewicz – Krzeptowski 6:1, 6:7 (3), 6:3; Józ. Gieysztor – Bujakiewicz 6:3, 6:3; Wożnicki – Lainer 6:0, 6:1; Kaszuba – Wawrzynek 6:1, 6:2; Dworak – Kubicz 6:3, 6:4; Kimaszewski – F. Szic 6:1, 6:0.

Druga runda: Mol – Podczaski 6:0, 6:2; A. Pawlicki – Pyrkosz 6:4, 7:6 (13); Dopierała – Leśniewicz 6:3, 6:2; Filar – Zamorski 6:2, 6:7 (1), 6:0; Kościk – Stach 6:3, 6:1; Bienkiewicz – Józ. Gieysztor 6:1, 6:4; Wożnicki – Kaszuba 6:1, 6:0; Kimaszewski – Dworak 6:4, 6:7 (4), 6:2.

Delray Beach ATP – udany rewanż Dodiga i Mirnego

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez kontynuują starty w USA.

Polak i Meksykanin – po triumfie w Memphis – udali się na Florydę. W Delray Beach Open (korty twarde, 549 tys. $) nie zostali rozstawieni.

W pierwszej rundzie przegrali z turniejowymi trójkami – Chorwatem Ivanem Dodigiem i Białorusinem Maxem Mirnym 6:3, 5:7, 5:10. W sobotę pokonali ich w półfinale w Memphis Open 6:7, 6:4, 10:5.

Najwyżej rozstawieni zostali Bob i Mike Bryanowie (USA) oraz Raven Klaasen (RPA) i Leander Paes (Indie).

Drabinka debla mężczyzn w Delray Beach – Kliknij tutaj

Halowe mistrzostwa Polski krasnalek

W Puszczykowie odbyły się halowe mistrzostwa krasnalek (do lat 10).

W zawodach rozgrywanych w Akademii Tenisowej Angelique Kerber najwyżej rozstawione zostały Julia Kiwior (KKT Kraków) i Malwina Rowińska (Legia Warszawa).

Z trójką grała Daria Górska (Tczew), z czwórką Leticia Matuszewski (Budowlanki Olsztyn), a z piątką Kamila Popławska (Okula Białystok).

W finale Rowińska wygrała z Kiwior. Malwina w całym turnieju nie straciła nawet seta.

WYNIKI

Pierwsza runda: (1) Kiwior – bye; Caruk – Makaro 2:6, 6:2, 10:8; Jankowska – Skoliniec 6:7, 6:3, 11:9; (13) Sadlik – bye; (10) Orlińska – bye; Pieczyńska – Czyż 6:2, 6:1; Żeromska – Helińska 2:6, 6:4, 10:8; (8) Ewald – bye; (4) Matuszewski – bye; Ciesielczyk – bye; Majewska – Piechowicz 6:4, 6:0; (14) Lemańska – bye; (11) Dąbrowska – bye; Zaklukiewicz – bye; Straszewski – Ostrowska 4:6, 6:2, 10:6; (7) Janecka – bye; (6) Witkowska – bye; Kluczyńska – Podhajecka 6:2, 2:6, 11:9; Piotrowska – Węsierska 6:2, 6:1; (9) Twarowska – bye; (15) Rogala – bye; Gniewkowska – bye; Pawlikowska – Szymańska 6:0, 6:1; (3) Górska – bye; (5) Popławska – bye; Głowacka – bye; Kisiel – Sobolak 6:2, 6:2; (12) Paluch – bye; Kosowska – Klose 6:0, 6:0; Kluska – Gonciarz 6:4, 6:1; Borowska – Strzelecka 6:2, 6:1; (2) Rowińska – bye.

Druga runda: Kiwior – Caruk 6:3, 6:0; Sadlik – Jankowska 6:7, 6:4, 10:5; Orlińska – Pieczyńska 6:3, 6:2; Ewald – Żeromska 6:0, 6:0; Matuszewski – Ciesielczyk 7:5, 6:1; Majewska – Lemańska 6:2, 6:2; Dąbrowska – Zaklukiewicz 6:3, 6:2; Straszewski – Janecka 6:4, 6:1; Witkowska – Kuczyńska 6:2, 7:5; Twarowska – Piotrowska 6:0, 6:2; Rogala – Gniewkowska 6:1, 6:0; Górska – Pawlikowska 6:0, 6:1; Popławska – Głowacka 6:0, 6:0; Kisiel – Paluch 7:5, 6:4; Kosowska – Kluska 6:0, 6:1; Rowińska – Borowska 6:2, 6:2.

Trzecia runda: Kiwior – Sadlik 6:1, 6:0; Ewald – Orlińska 7:5, 6:2; Matuszewski – Majewska 6:1, 5:7, 10:8; Dąbrowska – Straszewski 6:2, 7:6; Twarowska – Witkowska 6:2, 6:2; Górska – Rogala 6:2, 6:1; Popławska – Kisiel 6:0, 6:1; Rowińska – Kosowska 6:4, 6:0.

Ćwierćfinały: Kiwior – Ewald 6:3, 6:2; Matuszewski – Dąbrowska 6:1, 6:2; Górska – Twarowska 6:0, 6:1; Rowińska – Popławska 6:4, 6:0.

Półfinały: Kiwior – Matuszewski 6:2, 6:1; Rowińska – Górska 6:2, 7:5.

Finał: Rowińska – Kiwior 6:3, 6:2.

Tennis Europe Winter Cups – finały skrzatów

Biało-czerwoni grali w finale Tennis Europe Winter Cups by Head skrzatów (do lat 12).

Maks Kaśnikowski, Marcel Kamrowski i Borys Zgoła awans wywalczyli w zawodach eliminacyjnych w Kazaniu.

Rywalizowali w czeskim mieście Veska. Zajęli ósme miejsce. W ćwierćfinałowym spotkaniu przegrali z Duńczykami. Nie sprostali również Włochom i Szwajcarom.

POLSKA – DANIA 0:3

Marcel Kamrowski – Elmer Moller 3:6, 3:6; Maks Kaśnikowski – Holger Vitus Nodskov Rune 2:6, 2:6; Kamrowski/Borys Zgoła – Arthur Leonhard Linck/Rune 5:7, 3:6.

POLSKA – WŁOCHY 1:2

Kamrowski – Giorgio Tabacco 4:5 i krecz Marcela; Kaśnikowski – Luca Nardi 7:6 (2), 6:7 (4), 2:6; Kaśnikowski/Zgoła – Giuseppe Bonaiuti/Tabacco 6:1, 6:2.

POLSKA – SZWAJCARIA 1:2

Zgoła – Sacha Ouzilou 4:6, 7:6 (5), 7:6 (10); Kaśnikowski – Jerome Kym 2:6, 2:6; Kaśnikowski/Zgoła – Yarin Aebi/Kym 6:7 (4), 4:6.

Ćwierćfinały: Dania – Polska 3:0; Czechy – Włochy 3:0; Wielka Brytania – Szwajcaria 3:0; Francja – Rosja 2:1.

Miejsca 5-8: Włochy – Polska 2:1; Rosja – Szwajcaria 2:1.

O 7. lokatę: Szwajcaria – Polska 2:1.

O 5. pozycję: Włochy – Rosja 2:1.

Półfinały: Dania – Czechy 2:1; Wielka Brytania – Francja 2:1.

Mecz o brąz: Czechy – Francja 2:0.

Spotkanie o złoto: Dania – Wielka Brytania 2:0.

Futuresy ITF – bez powodzenia

Mała grupa Polaków grała w futuresach ITF w Europie, Afryce i USA.

Szarm el Szeik

Marcelina Podlińska i Marta Dyba po raz kolejny walczyły w egipskim kurorcie (korty twarde, 10 tys. $).

W kwalifikacjach Podlińska wygrała ze Szwedką Arezo Ghannadan 6:4, 6:1 i Serbką Niną Nikitovic 6:1, 6:1, ale nie sprostała Greczynce Angeliki Kairi 1:6, 1:6.

Dyba pokonała Japonkę Rio Kitagawę 6:4, 4:6, 6:4. Uległa jednak Szwedce Martinie Malmqvist 0:6, 0:6.

Palmanova

Natalia Siedliska kontynuuje starty na Majorce (korty ziemne, 10 tys. $). Rozstawiona z czwórką w eliminacjach przegrała z Hiszpanką Irene Burillo Escorihuelą 1:6, 6:7 (5).

Plantation

Mikołaj Borkowski rywalizował w eliminacjach na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $). Był lepszy od Brazylijczyka Gustavo Denade Biroche 6:2, 6:1.

W drugim meczu przegrał z Kanadyjczykiem Antoine Leduc 3:6, 6:3, 4:6.

Fed Cup 2015 – baraż Polek ze Szwajcarkami

Szwajcarki będą rywalkami Polek w meczu o utrzymanie się w Grupie Światowej Pucharu Federacji 2015.

Biało-czerwone w weekend w Tauron Kraków Arenie przegrały z Rosjankami 0:4 w ćwierćfinale drużynowych rozgrywek. O utrzymanie się w elicie zagrają w dniach 18-19 kwietnia w Polsce.

Losowanie odbyło się dziś w Londynie. Polki zostały w nim rozstawione z trójką, za Włoszkami i Australijkami, a przed Kanadyjkami.

Zestaw par: Polska – Szwajcaria; Włochy – USA; Holandia – Australia; Kanada – Rumunia. Gospodarze na pierwszym miejscu.

Mecz Polek ze Szwajcarkami zostanie rozegrany w naszym kraju. Rywalki mają trzy tenisistki w czołowej 100 klasyfikacji WTA. Timea Bacsinszky jest 36, Belinda Bencic 37, a Stefanie Voegele 94. Natomiast Romina Oprandi plasuje się na 112. pozycji.

RANKING ITF FED CUP NATIONS

1. Czechy, 2. Włochy, 3. Niemcy, 4. Rosja, 5. Francja, 6. Australia, 7. Serbia, 8. Polska (spadek z 7. miejsca), 9. Kanada, 10. USA, 11. Szwajcaria, 12. Rumunia, 13. Holandia, 14. Słowacja, 15. Japonia, 16. Hiszpania, 17. Argentyna, 18. Szwecja, 19. Białoruś, 20. Paragwaj, 21. Brazylia, 22. Kazachstan, 23. Ukraina, 24. Wielka Brytania, 25. Tajlandia.


Natomiast o Grupę Światową II powalczą Serbki, Słowaczki, Japonki, Hiszpanki (będą rozstawione), Argentynki, Białorusinki, Paragwajki i Szwedki.

Zestaw par: Serbia – Paragwaj; Słowacja – Szwecja; Japonia – Białoruś; Argentyna – Hiszpania.

Bergamo ATP – Koniusz i Kowalczyk w finale debla

Michał Przysiężny, Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk grali w challengerach ATP we Włoszech.

Michał Przysiężny (186 w rankingu ATP) do Bergamo (korty twarde w hali, 42,5 tys. €) przeniósł się z Glasgow, gdzie mimo wysokiego rozstawienia, odpadł już w pierwszej rundzie.

We Włoszech Ołówek przegrał z Belgiem Maximem Authomem (196) 4:6, 6:2, 4:6. W przyszłym tygodniu zaprezentuje się w challengerze we Wrocławiu.

Drabinka singla mężczyzn w Bergamo – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk wygrali z Włochami Federico Gaio i Adelchi Virgilim 6:2, 6:4 oraz Nowozelandczykiem Marcusem Daniellem i Włochem Alessandro Mottim 3:6, 7:5, 11:9.

W półfinale pokonali Chińczyka Mao-Xin Gonga i Tajwańczyka Hsien-Yin Penga 7:6 (5), 6:3. W finale przegrali z Niemcem Martinem Emmrichem i Szwedem Andreasem Siljestromem 4:6, 5:7.

Drabinka debla mężczyzn w Bergamo – Kliknij tutaj

ITF Juniors – w Europie i Afryce

Juniorzy rywalizowali w turniejach ITF w Europie i Afryce.

Casablanka

Weronika Foryś i Michał Dembek startują w Mediterranee Avenir – Casablanca (korty ziemne, grade 1). Foryś wygrała z Belgijką Niną Van Oost 6:4, 6:3, ale uległa Włoszce Biance Turati (nr 2) 0:6, 0:6.

Dembek jest rozstawiony z czwórką. Miał wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej przegrał z Francuzem Josephem Guillinem 3:6, 6:2, 4:6.

Kiszyniów

Patryk Królik wybrał się do Mołdawii na Trofeul D. Sturdza (korty twarde w hali, grade 2). Przegrał ze Szwajcarem Mirko Martinezem 6:4, 4:6, 3:6.

Almere

Do zawodów ITF 4 Indoor Almere 2015 (korty twarde w hali, grade 4) zgłosił się Mateusz Smolicki. Jest rozstawiony z piątką.

Wygrał z Holendrem Ryanem Nijboerem 6:3, 5:7, 6:1, ale przegrał z Brytyjczykiem Jeremym Gschwendtnerem 1:6, 2:6.

Nairobi

W Kenii nadal z powodzeniem występują Karolina Silwanowicz. W 7. Kenya International Junior Championships (korty ziemne, grade 5) jest turniejową jedynką.

Miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej wygrała z Belgijką Mathilde Trigaux 6:2, 6:2.

W ćwierćfinale była lepsza od Celestine Avomo Ellą (Gabon) 6:3, 6:2, a w półfinale pokonała Sadę Nahimana (Burundi) 2:6, 6:4, 6:2. W finale była skuteczniejsza od Marokanki Diae El Jardi 7:5, 6:4.

Karolina dotarła również do finału debla. Wraz z Kenijką Stephanie Mbaya w decydującym pojedynku nie sprostały Elli i Mariam Mujawimana (Burundi).

Memphis ATP – tytuł Fyrstenberga i Gonzaleza

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez w USA przerwali złą passę.

Polak i Meksykanin odpadli w tym sezonie w pierwszych rundach turniejów w Brisbane, Auckland i Melbourne. W tych trzech meczach nie zdobyli nawet seta.

W Memphis Open (korty twarde w hali, 659 tys. $) zostali rozstawieni z czwórką. Wygrali z Kazachem Michaiłem Kukushkinem i Tajwańczykiem Yen-Hsun Lu 6:3, 6:1 oraz Niemcami Benjaminem Beckerem i Dominikiem Meffertem 7:5, 7:5.

W półfinale pokonali Chorwata Ivana Dodiga i Białorusina Maxa Mirnego 6:7 (4), 6:4, 10:5. W finale byli skuteczniejsi od Nowozelandczyka Artema Sitaka i Amerykanina Donalda Younga 5:7, 7:6 (1), 10:8.

Polak zdobył 17 deblowy tytuł (dopiero drugi nie u boku Marcina Matkowskiego). Meksykanin triumfował po raz 10.

Drabinka debla mężczyzn w Memphis – Kliknij tutaj

Halowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn

Na kortach SKT Centrum w Bydgoszczy rozegrano halowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn TB. Invest Cup 2015.

Stawką rywalizacji pań – obok złotego medalu – była dzika karta do turnieju WTA Katowice Open. Zdobyła ją utalentowana Magdalena Fręch (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódż), po zwycięstwie nad doświadczoną Olgą Brózdą (AT Angelique Kerber Puszczykowo).

W gronie panów tytuł wywalczył Maciej Rajski (Sinnet Club Warszawa). W finale pokonał Marcina Gawrona (STT Fakro Nowy Sącz).

W deblu wygrali Brózda i jej klubowa koleżanka Anastazja Shoshyna oraz Gawron i Adam Majchrowicz (Centrum Bydgoszcz).

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Fręch – Domagała 6:4, 6:1; Shoshyna – Brdys6:2, 6:3; Korzeniak – Wira 6:3, 6:2; (7) Szymczuch – Falkowska 6:2, 6:3; (4) Kawa – Dobrowolska 6:4, 6:4; J. Przybylska – Grzegrzółka 6:2, 6:4; Czarnik – Zduniak 6:0, 6:2; (5) Iwaniuk – Kapustka 6:0, 6:0; (6) Bieńkowska – Ruszczyńska 6:2, 6:1; Brózda – Gałka 6:0, 6:1; Borgman – Jędrzejczak 6:1, 6:0; (3) Jegiołka – P. Lewandowska 6:7 (6), 6:2, 6:2; Siłka – (8) Nosek 6:1, 6:1; Polańska – A. Mlazga 6:2, 6:1; Pindelska – Szczygielska 6:3, 6:4; (2) Maciejewska – Oczachowska 6:2, 6:4.

Druga runda: Fręch – Shoshyna 4:6, 6:4, 6:4; Korzeniak – Szymczuch 4:6, 6:0, 6:2; Kawa – J. Przybylska 6:2, 6:1; Czarnik – Iwaniuk 6:2, 6:4; Brózda – Bieńkowska 6:3, 6:2; Jegiołka – Borgman 3:6, 6:3, 6:1; Polańska – Siłka 6:2, 7:6 (6); Maciejewska – Pindelska 6:3, 4:6, 6:1.

Ćwierćfinały: Fręch – Korzeniak 6:1, 3:6, 6:2; Kawa – Czarnik 6:1, 6:0; Brózda – Jegiołka 1:6, 7:6 (6), 7:6 (2); Maciejewska – Polańska 6:1, 7:5.

Półfinały: Fręch – Kawa 6:3, 6:4; Brózda – Maciejewska 5:7, 6:3, 6:3.

Finał: Fręch – Brózda 6:1, 6:3.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Mik. Jędruszczak – Michocki 6:1, 6:2; Walków – J. Bieńkowski 6:7 (2), 6:4, 6:3; Terczyński – Kossek 6:4, 6:3; (7) Dończyk – Steinberger 6:4, 6:4; (4) Janik – P. Zbroja 7:5, 6:2; Szmyrgała – K. Kaleta 6:2, 7:5; Kac. Mularczyk – Mar. Jędruszczak 6:1, 6:3; Rajski – (6) Gajewski 6:3, 6:7 (8), 6:4; (5) Gawron – Andrzejczuk 7:5, 6:3; Majchrowicz – Zawisza 3:6, 6:3, 7:5; P. Barański – Czarnecki 7:5, 6:3; (3) W. Lutkowski – Gryńkowski 6:4, 6:0; (8) B. Wojnar – P. Zieliński 6:0, 6:0; Gresk – Kazanowski 4:6, 6:1, 6:1; Teurer – Kon. Mularczyk 6:3, 6:3; (2) Drzewiecki – Chojnowski 6:1, 7:6 (5).

Druga runda: Mik. Jędruszczak – Walków 3:6, 6:3, 6:4; Dończyk – Terczyński 6:4, 6:4; Szmyrgała – Janik 6:4, 6:3; Rajski – Kac. Mularczyk 6:4, 6:4; Gawron – Majchrowicz 6:2, 6:1; W. Lutkowski – P. Barański 6:3, 6:4; Gresk – B. Wojnar 7:6 (3), 6:4; Teurer – Drzewiecki 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: Dończyk – Mik. Jędruszczak 7:6 (1), 6:4; Rajski – Szmyrgała 2:6, 7:6 (3), 6:3; Gawron – W. Lutkowski 6:2, 6:2; Gresk – Teurer 5:7, 6:1, 6:1.

Półfinały: Rajski – Dończyk 7:5, 6:2; Gawron – Gresk 6:4, 6:2.

Finał: Rajski – Gawron 7:5, 7:6 (4).


DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Fręch/Maciejewska – bye; Kapustka/Witos – bye; (4) Borgman/Przybylska – bye; Pindelska/Sosnowska – Grzegrzółka/Zduniak 6:2, 6:3; Iwaniuk/Polańska – Ruszczyńska/Szczygielska 6:3, 7:5; (3) Domagała/Szymczuch – bye; Brózda/Shoshyna – bye; (2) Jegiołka/Kawa – bye.

Ćwierćfinały: Fręch/Maciejewska – Kapustka/Witos 6:1, 6:0; Pindelska/Sosnowska – Borgman/Przybylska 6:1, 6:2; Domagała/Szymczuch – Iwaniuk/Polańska 6:1, 6:3; Brózda/Shoshyna – Jegiołka/Kawa 6:4, 7:5.

Półfinały: Fręch/Maciejewska – Pindelska/Sosnowska 6:3, 6:3; Brózda/Shoshyna – Domagała/Szymczuch 6:1, 6:0.

Finał: Brózda/Shoshyna – Fręch/Maciejewska 6:4, 6:2.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Gawron/Majchrowicz – Kossek/W. Lutkowski 6:2, 5:1; Mularczyk/Mularczyk – Kroczek/Michocki 7:6 (3), 4:6, 10:3; (3) P. Barański/B. Wojnar – Gajewski/Walków 3:6, 6:3, 12:10; Mik. Jędruszczak/Kazanowski – Stajszczak/Szmyrgała 7:5, 6:4; J. Bieńkowski/P. Zieliński – Mar. Jędruszczak/Pyla 6:0, 6:3; (4) Janik/Tauer – Rajski/Zbroja 6:4, 6:3; Pokrywka/Terczyński – Andrzejczuk/Drzewiecki 6:1, 6:2; (2) Dończyk/Nispoń – Czarnecki/Steinberger 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Gawron/Majchrowicz – Mularczyk/Mularczyk 6:2, 6:3; Mik. Jędruszczak/Kazanowski – Barański/Wojnar 7:5, 6:3; Janik/Teurer – J. Bieńkowski/P. Zieliński 7:6 (6), 6:2; Pokrywka/Terczyński – Dończyk/Nispoń 2:6, 7:6 (3), 10:5.

Półfinały: Gawron/Majchrowicz – Jędruszczak/Kazanowski 6:1, 6:2; Janik/Teurer – Pokrywka/Terczyński 4:6, 6:1, 10:8.

Finał: Gawron/Majchrowicz – Janik/Teurer 7:5, 6:1.


ELIMINACJE KOBIET

Pierwsza runda: Dobrowolska – bye; Górczyńska – bye; Wira – bye; An. Goławska – bye; Pindelska – bye; Siłka – Bednarczyk 6:1, 6:4; Czarnik – bye; Kubicz – Matuszak 7:6 (7), 6:0; Sosnowska – bye; Brózda – Śnita 6:1, 6:; Witos – bye; Grzegrzółka – bye; Wysoczańska – bye; Falkowska – Wróbel 6:0, 6:1; Kapustka – bye; Szeibe.

Druga runda: Dobrowolska – Górczyńska 6:2, 6:2; Wira – An. Goławska 4:6, 6:3, 6:1; Siłka – Pindelska 6:2, 6:7 (4), 6:1; Czarnik – Kubicz 6:4, 6:3; Brózda – Sosnowska 6:1, 6:3; Grzegrzółka – Witos 6:3, 6:0; Falkowska – Wysoczańska 2:6, 6:3, 6:3; Kapustka – Szeibe 6:0, 6:1.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Gawron – bye; K. Kaleta – Kokulewski 6:1, 6:2; Michocki – bye; Kroczek – Cieślewicz 6:1, 6:1; Walków – bye; B. Dzudzewicz – P. Bieńkowski 6:4, 6:1; Teurer – bye; G. Nowakowski – A. Mlazga 6:2, 4:6, 6:4; Pyla – bye; J. Bieńkowski – Czyżewski 6:2, 6:1; Nispoń – bye; Zawisza – bye; Mar. Jędruszczak – bye; Kon. Mularczyk – Piętka 6:0, 6:0; Gresk – bye; P. Zbroja – bye.

Druga runda: Gawron – K. Kaleta 6:2, 6:1; Michocki – Kroczek 6:4, 6:1; Walków – B. Dudzewicz 6:1, 6:1; Teurer – G. Nowakowski 6:4, 6:3; J. Bieńkowski – Pyla 6:4, 6:4; Zawisza – Nispoń 4:6, 6:3, 6:0; Kon. Mularczyk – Mar. Jędruszczak 6:3, 6:1; Gresk – P. Zbroja 7:5, 7:5.

Tenis – wyniki

Na świecie odbywały się turnieje WTA i ATP oraz challengery.

PATTAYA – WTA

Pierwsza runda: Oprandi – Vesnina 6:3, 6:3; Puig – Voegele 6:2, 7:6 (4); Rodina – Putintseva 7:6 (2), 6:4; Zvonareva – Q. Wang 6:2, 6:2; S. Peng – Kudryavtseva 6:3, 6:2; Lin Zhu – Peer 7:6 (5), 6:1; Duan – Chan 7:6 (4), 7:5; Tomljanovic – Kulichkova 6:3, 7:6 (4); Doi – Tanasugarn 7:6 (2), 6:0; S. Zhang – Vekic 6:2, 6:0; Erakovic – Kumkhum 6:2, 6:2; Nara – Lertpitaksinchai 6:2, 6:1; S. Zheng – Xu 6:4, 6:2; Beygelzimer – Date Krumm 5:7, 7:6 (6), 6:2; Gajdosova – Eguchi 6:3, 7:6 (1); Hantuchova – Diyas 1:6, 6:3, 6:1.

Druga runda: Doi – S. Peng 6:3, 2:6, 6:2; Puig – Oprandi 6:1, 3:6, 6:0; Zvonareva – S. Zhang 7:6 (6), 6:3; Erakovic – Beygelzimer 6:1, 6:1; Rodina – Doi 6:2, 6:4; Duan – Lin Zhu 6:1 i krecz; Hantuchova – S. Zheng 7:6 (5), 6:2; Tomljanovic – Gajdosova 7:6 (3), 6:3.

Ćwierćfinały: Erakovic – Zvonareva 2:6, 7:6 (6), 7:5; Tomljanovic – Rodina 7:6 (4), 6:2; Hantuchova – Duan 6:3, 6:0; Puig – Doi 6:4, 6:2.

Półfinały: Hantuchova – Erakovic 4:6, 6:3, 7:6 (3); Tomljanovic – Puig 7:6 (4), 5:7, 7:6 (7).

Finał: Hantuchova – Tomljanovic 3:6, 6:3, 6:4.

ANTWERPIA – WTA

Pierwsza runda: Ann. Beck – Knapp 6:3, 6:1; Schiavone – Koukalova 6:3, 6:1; Van Uytvanck – Rybarikova 6:2, 6:3; Cornet – Bencic 1:6, 6:2, 7:5; Zahlavova Strycova – Wickmayer 6:2, 6:2; Barthel – Liebens 6:2, 6:0; Mladenovic – Soler-Espinosa 6:2, 1:0 i krecz Hiszpanki; De Vroome – Pironkova 5:7, 6:3, 6:3; Kar. Pliskova – Lucic-Baroni 6:4, 7:6 (5); Cibulkova – K. Bondarenko 6:1, 6:2; Niculescu – Flipkens 6:3, 6:2; Suarez Navarro – Giorgi 1:6, 6:2, 6:4.

Druga runda: Petkovic – Van Uytvanck 6:7 (7), 7:6 (5), 6:2; Kar. Pliskova – Ann. Beck 6:3, 6:3; Cibulkova – De Vroome 6:3, 3:6, 6:2; Suarez Navarro – Niculescu; Safarova – Mladenovic 6:4, 6:1; Zahlavova Strycova – Cornet 6:4, 6:2; Schiavone – Kerber 6:1, 6:1; Barthel – Bouchard 4:6, 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Kar. Pliskova – Safarova 7:6 (5), 6:3; Suarez Navarro – Schiavone 6:3, 6:2; Zahlavova Strycova – Barthel 6:2, 6:2; Petkovic – Cibulkova 7:6 (2), 6:0.

Półfinały: Suarez Navarro – Kar. Pliskova 6:2, 6:2; Petkovic – Zahlavova Strycova 7:6 (2), 7:6 (6).

Finał: Petkovic – Suarez Navarro walkower (uraz Hiszpanki).

ROTTERDAM – ATP

Pierwsza runda: Bolelli – Rosol 6:3, 6:1; Bautista Agut – A. Zverev 6:4, 6:1; Thiem – Gulbis 6:4, 6:2; Dimitrov – P-H. Mathieu 4:6, 7:6 (2), 6:2; G. Muller – Goffin 7:6 (5), 6:7 (6), 6:3; Chardy – J. Benneteau 3:3 i krecz Juliena; V. Pospisil – Kohlschreiber 6:4, 6:2; S. Stakhovsky – M. Granollers 6:2, 7:6 (7); G. Simon – J. Sousa 5:7, 6:3, 6:2; Raonic – An. Kuznetsov 6:7 (5), 6:1, 7:5; Berdych – Kamke 6:1, 7:5; Monfils – Roger-Vasselin 6:3, 6:2; Seppi – Haase 6:7 (5), 6:3, 6:3; Garcia-Lopez – Istomin 7:6 (5), 6:4; A. Murray – Mahut 6:3, 6:2; Wawrinka – Huta Galung 6:3, 3:6, 6:3.

Druga runda: S. Stakhovsky – Thiem 6:1, 6:3; Monfils – Bautista Agut 7:5, 7:6 (5); G. Muller – Dimtrov 6:2, 7:6 (8); G. Simon – Chardy 6:4, 6:3; Berdych – Seppi 6:0, 3:6, 6:3; A. Murray – V. Pospisil 6:3, 7:5; Wawrinka – Garcia-Lopez 6:7 (2), 6:4, 6:2; Raonic – Bolelli 6:3, 7:6 (2).

Ćwierćfinały: Berdych – Monfils 6:1, 6:4; G. Simon – A. Murray 6:4, 6:2; Wawrinka – G. Muller 7:6 (3), 6:3; Raonic – S. Stakhovsky 2:6, 6:3, 6:4.

Półfinały: Berdych – G. Simon 6:2, 6:1; Wawrinka – Raonic 7:6 (3), 7:6 (7).

Finał: Wawrinka – Berdych 4:6, 6:3, 6:4.

SAO PAULO – ATP

Pierwsza runda: P. Cuevas – Vesely 6:4, 3:6, 7:5; Ramos-Vinolas – Clezar 7:5, 7:5; Almagro – Rola 7:6 (3), 6:4; Bagnis – Delbonis 6:3, 2:6, 6:4; Schwartzman – Lorenzi 7:5, 6:4; De Bakker – Monaco 6:7 (5), 7:6 (4), 6:4; J. Souza – Carreno Busta 6:2, 7:6 (6); Lajovic – Andujar 3:6, 6:3, 6:2; Giraldo – Coppejans 7:5, 7:6 (4); Berlocq – Pella 6:4, 7:6 (4); Verdasco – Max. Gonzalez 6:2, 6:3; Klizan – Bellucci 5:7, 6:3, 7:5.

Druga runda: L. Mayer – Ramos-Vinolas 6:4, 3:6, 6:1; P. Cuevas – Bagnis 5:1 i krecz Argentyńczyka; Almagro – Robredo 6:3, 7:6 (1); Giraldo – Berlocq 4:6, 7:5, 6:3; Fognini – Schwartzman 6:3, 1:6, 6:2; Vanni – De Bakker 7:6 (5), 3:6, 6:3; Lajovic – Verdasco 6:7 (6), 6:3, 6:4; J. Souza – Klizan 3:6, 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Vanni – Lajovic 7:6 (5), 7:6 (4); J. Souza – L. Mayer 6:4, 3:6, 6:3; P. Cuevas – Almagro 7:6 (6), 3:6, 6:2; Giraldo – Fognini 7:6 (4), 7:5.

Półfinały: Vanni – J. Souza 6:4, 6:7 (5), 6:4; P. Cuevas – Giraldo 6:4, 6:3.

Finał: P. Cuevas – Vanni 6:4, 3:6, 7:6 (4).

MEMPHIS – ATP

Pierwsza runda: Dodig – Gabashvili 6:2, 6:2; D. Young – Mannarino 6:3, 7:6 (9); D. Brown – Matosevic 6:4, 6:4; J. Donaldson – Kozlov 7:5, 6:0; Karlovic – Lacko 7:6 (7), 6:3; B. Tomic – Sijsling 4:6, 6:3, 6:2; R. Harrison – Jaziri 7:6 (3), 7:6 (1); A. Krajicek – Kukushkin 6:2, 6:7 (3), 7:6 (8); Kudla – Kokkinakis 6:3, 6:4; Groth – Lu 6:4, 6:3; Querrey – B. Becker 4:6, 6:2, 6:1; S. Johnson – Krajinovic 6:3, 6:3.

Druga runda: A. Krajicek – Karlovic 7:6 (4), 4:6, 6:4; Querrey – J. Donaldson 6:4, 6:1; Nishikori – R. Harrison 3:6, 6:3, 6:4; Isner – Dodig 6:4, 7:6 (5); B. Tomic – Dolgopolov 6:1, 7:5; D. Young – Kudla 7:5, 6:3; S. Johnson – D. Brown 4:6, 7:5, 7:6 (3); K. Anderson – Groth 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: D. Young – B. Tomic 7:6 (8), 4:6, 7:5; K. Anderson – J. Johnson 6:4, 6:4; Nishikori – A. Krajicek 4:6, 6:3, 6:4; Querrey – Isner 7:6 (3), 7:6 (2).

Półfinały: K. Anderson – D. Young 4:6, 6:3, 6:4; Nishikori – Querrey 5:7, 7:6 (5), 7:6 (5).

Finał: Nishikori – K. Anderson 6:4, 6:4.

LAUNCESTON – CH

Pierwsza runda: J. Thompson – Kibi 6:3, 3:6, 7:5; B. Klein – S. Singh 7:6 (5), 6:7 (2), 6:2; O’Connell – Devvarman 6:2, 6:1; Krueger – Jasika 6:3, 4:6, 6:3; Bourchier – Moriya 6:1, 7:6 (10); Mitchell – Banes 6:4, 6:2; J. Statham – Tearney 7:5, 6:3; Fratangelo – Mott 6:2, 6:4; Ze Zhang – Bolt 6:4, 6:4; Sugita – Polmans 6:4, 4:6, 6:3; D. Kelly – Van Peperzeel 6:2, 3:6, 6:3; Barton – Edmund 3:6, 6:3, 2:0 i krecz Brytyjczyka; Albot – Di Wu 6:4, 6:3; Saville – Whittington 5:7, 6:4, 6:0; H. Chung – M. Reid 3:6, 7:5, 7:5; Klahn – Ebden 6:0, 6:4.

Druga runda: Mitchell – O’Connell 3:6, 6:3, 6:4; H. Chung – Krueger 4:6, 6:3, 6:4; Bourchier – B. Klein 2:6, 7:6 (5), 6:4; J. Thompson – Saville 6:4, 6:4; Fratangelo – Sugita walkower; Ze Zhang – Barton 6:3, 6:7 (5), 7:6 (5); Klahn – D. Kelly 5:7, 6:3, 6:2; J. Statham – Albot 6:3, 3:6, 6:2.

Ćwierćfinały: Fratangelo – Klahn 7:6 (2), 6:3; J. Thompson – Mitchell 6:2, 6:3; Ze Zhang – J. Statham 6:4, 6:3; H. Chung – Bourchier 6:0, 3:6, 6:1.

Półfinały: Fratangelo – Ze Zhang 6:3 i krecz Chińczyka; H. Chung – J. Thompson 5:7, 6:3, 7:5.

Finał: Fratangelo – H. Chung 4:6, 6:2, 7:5.

BERGAMO – CH

Pierwsza runda: Dancevic – Falgheri 7:6 (4), 7:6 (9); Petzschner – M. Delic 7:5, 3:6, 6:3; Bozoljac – Couacaud 6:4, 6:4; Authom – Przysiężny 6:4, 2:6, 6:4; Paire – Mertl 4:6, 7:5, 6:4; Hernych – Fucsovics 6:1, 6:2; Zopp – Kovalik 7:6 (2), 6:4; Dustov – Guez 6:2, 6:1; Basic – Gaio 5:7, 6:3, 6:4; Puetz – M. Fischer 6:3, 6:4; Nedovyesov – Marcora 6:4, 6:4; Michon – Teixeira 3:6, 6:3, 6:4; Brands – Lopez-Perez 7:6 (2), 6:3; Pouille – An. Martin 6:3, 6:4; Kravchuk – An. Beck 6:3, 7:6 (5); Marchenko – Arnaboldi 6:3, 7:5.

Druga runda: Dustov – Authom 7:6 (0), 6:3; Zopp – Petzschner 6:3, 6:2; Nedovyesov – Dancevic 7:6 (2), 6:3; Paire – Bozoljac 6:7 (5), 7:6 (4), 6:3; Brands – Kravchuk 7:6 (5), 7:6 (5); Puetz – Hernych 6:4, 7:5; Marchenko – Michon 6:2, 4:6, 6:2; Pouille – Basic 7:6 (5), 6:3.

Ćwierćfinały: Marchenko – Brands 7:6 (6), 6:3; Nedovyesov – Puetz 4:6, 6:1, 6:2; Zopp – Pouille 7:5, 7:6 (2); Paire – Dustov 6:4, 6:4.

Półfinały: Nedovyesov – Marchenko 6:4, 3:6, 7:6 (3); Paire – Zopp 6:4, 6:4.

Finał: Paire – Nedovyesov 6:3, 7:6 (3).

SANTO DOMINGO – CH

Pierwsza runda: E. Gomez – Kubler 7:5, 6:2; Carballes Baena – Donskoy 6:2, 4:6, 6:1; Dellien – Samper-Montana 6:2, 6:1; Munoz de la Nava – J. Olivares 2:6, 6:1, 6:0; Olivo – Montanes 1:6, 7:5, 6:3; Lama – Podlipnik 6:3, 6:2; G. Elias – Molteni 6:4, 6:2; Van der Duim – Ramirez Hidalgo 6:4, 2:6, 7:5; Jarry – Cervantes 6:2, 6:4; Trinker – Londero 6:3, 5:7, 7:6 (6); G. Escobar – Mertens; Dzumhur – Balleret 6:0, 6:4; Garin – Mina 7:6 (4), 6:3; G. Melzer – C. Smith 6:2, 6:2; Heras – J. Hernandez 7:6 (3), 6:4; H. Zeballos – Fabbiano 4:6, 6:4, 6:4.

Druga runda: Carballes Baena – Mertens 6:3, 6:1; G. Elias – Van der Duim 6:2, 7:6 (2); Olivo – Munoz de la Nava 3:6, 7:5, 7:6 (4); Dellien – E. Gomez 6:3, 6:3; Jarry – Heras 6:4, 7:6 (3); Dzumhur – Trinker; Lama – G. Melzer; Garin – H. Zeballos 1:6, 7:6 (3), 7:6 (5).

Ćwierćfinały: Olivo – Carballes Baena 4:6, 7:6 (3), 7:5; G. Elias – Dellien 3:6, 7:6 (6), 6:2 Dzumhur – Jarry 6:4, 6:4; G. Melzer 6:2, 2:0 i krecz Austriaka.

Półfinały: Olivo – G. Elias 6:7 (6), 7:5, 6:1; Dzumhur – Garin 6:1, 6:3.

Finał: Dzumhur – Olivo 7:5, 3:1 i krecz Argentyńczyka.

Antwerpia WTA – trzy deblistki w akcji

Trzy Polki rywalizowały w turnieju WTA w Belgii.

Paula Kania (162 w rankingu WTA) w kwalifikacjach BNP Paribas Fortis Diamond Games (korty twarde w hali, 731 tys. $) przegrała z Holenderką Indy De Vroome (247) 1:6, 6:3, 3:6.

Drabinka eliminacji singla kobiet w Antwerpii – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Klaudia Jans-Ignacik i Słowenka Andreja Klepac (duet nr 3) wygrały ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą i Belgijką Kirsten Flipkens 3:6, 6:2, 10:5. W ćwierćfinale nie sprostały Czeszkom Barborze Krejcikovej i Renacie Voracovej 0:6, 7:6 (4), 8:10.

Paula Kania i Gruzinka Oksana Kalashnikova uległy Holenderce Michaelli Krajicek i Rumunce Monice Niculescu (nr 2) 4:6, 0:6.

Alicja Rosolska i Kanadyjka Gabriela Dabrowski (nr 4) przegrały z Chorwatką Dariją Jurak i Niemką Laurą Siegemund 4:6, 4:6.

Drabinka debla kobiet w Antwerpii – Kliknij tutaj