Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polacy tenisiści walczyli w futuresach ITF w Hiszpanii, Anglii, Szwajcarii, Turcji, Słowacji i Egipcie.

W singlu najlepiej wypadli Aleksandra Buczyńska, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz. W deblu szybko przegrał Adam Majchrowicz.

Paguera

Kamil Majchrzak został najwyżej rozstawiony z drugim turnieju na Majorce (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród). Wygrał z Hiszpanem Bernabe Zapatą Mirallesem 6:3, 3:6, 6:3, Włochem Simone Roncallim 2:6, 6:3, 6:2 i Portugalczykiem Goncalo Oliveirą 6:3, 3:6, 6:1. Półfinał zupełnie nie wyszedł Polakowi. 1:6, 1:6 z Norwegiem Caperem Ruudem.

Grzegorz Panfil (nr 6) otrzymał dziką kartę. Przegrał z Hiszpanem Pedrem Martinezem Portero 4:6, 7:6 (4), 1:6. Aż 8 razy stracił podanie.

W deblu Majchrzak i Jakub Ulczyński (trener Kamila) wygrali z Hiszpanami Agustinem Boye-Ordonezem i Davidem Vegą Hernandezem 6:1, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Włochami Pietrem Rondonim i Jacopo Stefaninim 5:7, 3:6. Dla 38-letniego Ulczyński było to pierwsze zwycięstwo w zawodowych rozgrywkach.

Panfil i Czech Michal Schmid ulegli Bośniakowi Tomislavovi Brkiciovi i Oliveirze (duet nr 1) 2:6, 2:6.

Sunderland

Hubert Hurkacz i Paweł Zawisza wybrali się do Anglii na Aegon GB Pro-Series Sunderland (korty twarde w hali, 10 tys. $). Hurkacz w turnieju głównym wygrał z Brytyjczykami Alexisem Canterem 6:3, 6:4 i Lukem Oakleyem 6:0, 6:1. W ćwierćfinale przegrał z Francuzem Maximem Teixeirą 4:6, 3:6.

Zawisza w eliminacjach pokonał Brytyjczyka Curtisa Clarke’a 6:3, 6:2, ale nie sprostał Amerykaninowi Raymondowi Sarmiento 1:6, 3:6.

Oberentfelden

Adam Majchrowicz i Holender Sander Arends zostali rozstawieni z jedynką w turnieju w Szwajcarii (nawierzchnia dywanowa w hali, 25 tys. $). Przegrali z Kanadyjczykiem Frankiem Danceviciem i Niemcem Denisem Kapriciem 6:7 (0), 4:6.

Antalya

Aleksandra Buczyńska i Aleksandra Kulesza poleciały do Turcji na GD Tennis Cup (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach Buczyńska była lepsza od Amerykanki Teresy Londol 6:1, 6:2. Kulesza nie sprostała Bułgarce Gabrieli Mihaylovej 1:6, 0:6.

W drabince głównej Buczyńska pokonała Mihaylovą 6:3, 6:1. Nie sprostała jednak Austriaczce Julii Grabher 2:6, 0:6.

W deblu Kulesza i Iesha Holton (USA) przegrały z Brytyjką Anną Brogan i Japonką Natsumi Chimurą 0:6, 0:6.

Buczyńska i Serbka Jelena Lukic wygrały ze Słowaczką Evą Kolarovską i Londol 6:2, 6:4 oraz Brogan i Chimurą 3:6, 7:6 (3), 14:12. W półfinale uległy Belgijce Steffi Distelmans i Rumunce Daianie Negreanu 5:7, 3:6.

Trnava

Paulina Czarnik nie przebiła się przez kwalifikacje Empire Women’s Indoor 2016 (korty twarde w hali, 10 tys. $). Pokonała Rosjankę Anastazję Saitovą 6:1, 6:2, ale uległą Słowaczce Zuzanie Luknarovej 4:6, 0:6.

Szarm el-Szejk

Alicja Zduniak w eliminacjach w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) przegrała z Japonką Ramu Uedą 2:6, 3:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności